Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Przebudowa Placu Wolności przesunięta

Dodano: miesiąc temu Autor:

Radni Rady Miejskiej zdecydowali o przesunięciu przebudowy Placu Wolności wraz z ul. Wyszyńskiego.

Przebudowa Placu Wolności przesunięta

Związane jest to ze zmniejszonymi wpływami do miejskiej kasy.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali, że zmniejszą o 680 000 zł planowane nakłady finansowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy Placu Wolności wraz z ul. Kar. S. Wyszyńskiego. Przystąpienie do wykonania dokumentacji uzależnione jest od opracowywanego obecnie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tej części miasta. Nanoszone uwagi do wyłożonego projektu wydłużają proces projektowy.

- Proponujemy wycofać się na ten moment z przygotowywania dokumentacji na przebudowę centrum miasta z ul. Wyszyńskiego włącznie- mówił podczas sesji Prezydent Miasta Rafał Zając. - Z uwagi na to, że i prace planistyczne się jeszcze toczą, i inwestycja kolejowa jak widać gołym okiem nie skończy się w roku 2020, jak pierwotnie kolej planowała- dodał.

 Przebudowa Placu Wolności przede wszystkim ma usprawnić ruch pieszych i pojazdów. Wizja zmian zakłada powstanie w centrum miasta miejsc odpoczynku, estetycznych elementów małej architektury, nowej zieleni, poprawienie komfortu dla pieszych i mniejszy ruch samochodów. Rondo na Placu Wolności oraz ul. Wyszyńskiego zostaną zwężone do jednego pasa ruchu. Uchwalony w zeszłym roku plan, autorstwa Pracowni Projektowej Marek Roszkowski, zakłada, że przy budynku SC, pod obecnym placem, na którym jest tymczasowy parking, powstanie stały parking, pod płytą żelbetową. Ma on jednocześnie stworzyć wnętrze z wjazdem, jak też atrium z możliwością wejścia do SCK i połączenia z planowaną w przestrzeni podziemnej salą kinową.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA