Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Książnica się przeprowadza, rozpoczyna się remont

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

1 marca zamknięta zostanie Książnica Stargardzka.

Książnica się przeprowadza, rozpoczyna się remont
Wszystko przez rozpoczynający się remont zabytkowego budynku biblioteki.

Miłośnicy literatury po raz ostatni będą mogli wypożyczyć książki w niedzielę 1 marca. Na ten dzień pracownicy Książnicy Stargardzkiej przygotowali także atrakcje dla osób, które po raz ostatni chciałby zobaczyć budynek przy ul. Mieszka I w takiej formie, jak obecnie. Będzie można zajrzeć w zakamarki, które na co dzień nie są dostępne dla mieszkańców naszego miasta.

Zamknięcie wypożyczalni przy ul. Mieszka I nie oznacza, że fani książek zostaną bez dostępu do zbiorów. Po zamknięciu książki z Książnicy zostaną przeniesione do budynku po Gimnazjum Katolickim przy ul. Wojska Polskiego 3. Nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy nastąpi otwarcie tej lokalizacji. Nadal czynne będą filie na os. Letnim przy ul. Pogodnej 16/u/1 oraz na os. Lotnisko przy ul. Tańskiego 6e/9. Za już wypożyczone zbiory nie będą naliczane opłaty w przypadku ich przetrzymania.

W najbliższych miesiącach budynek Książnicy Stargardzkiej przy ul. Mieszka I przejdzie gruntowną renowację. Inwestycja obejmie odtworzenie historycznej linii zabudowy i kompleksową renowację budynków Książnicy Stargardzkiej, a także zagospodarowanie otoczenia biblioteki, przywrócenie rysu zabytkowej Kamienicy Kletzanów oraz doposażenie obiektu w nowoczesny sprzęt i urządzenia. W sumie inwestycja będzie kosztować około 8 mln zł, a prawie 4 mln zł pochodzić będą z unijnej dotacji RPO WZ 2014-2020. Środki przeznaczone zostaną m.in. na prace przygotowawcze, roboty budowlane, wyposażenie pomieszczeń, nadzór nad realizacją zadania oraz działania promocyjne. Inwestycja ma się zakończyć w marcu 2022 roku.

Po remoncie Książnicy placówka przedstawi mieszkańcom Stargardu zupełnie nową ofertę edukacyjną i rozrywkową. Powstanie m.in. pracownia kreatywności, kilka kół zainteresowań, prowadzone będą także zajęcia z zastosowaniem socjoterapii. W bibliotece prowadzone będą zarówno zajęcia dla dzieci i młodzieży, jak i seniorów. Pracownicy Książnicy będą udzielać rad z zakresu edukacji prozawodowej, obsługi komputera czy aplikacji na smartfony.    


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA