Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Policjanci podsumowali rok

Dodano: 7 miesięcy temu

Za nami coroczna odprawa Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Policjanci podsumowali rok

Funkcjonariusze tradycyjnie już podsumowali 12 ostatnich miesięcy. Było sprawozdanie z dotychczasowej działalności, ale także plany na przyszłość. Miasto aktywnie wspiera policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo stargardzian.
 

- Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka. W Stargardzie to jeden z priorytetów, dzięki któremu miasto jest miejscem dobrym do zamieszkania. Stąd też wynika nasze wsparcie i zaangażowanie w działalność Policji. Obecność funkcjonariuszy jest dobrze widoczna zarówno na co dzień, jak i podczas wydarzeń organizowanych przez miasto. Dziękuję za dobrą współpracę, a jednocześnie mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana w przyszłości - mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
 

Miasto regularnie wspiera funkcjonariuszy. W tym roku stargardzka Policja otrzymała dwa oznakowane radiowozy, jeden samochód nieoznakowany, furgon i nowoczesny sprzęt. Ten zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z ubiegłorocznego miejskiego budżetu w wysokości ponad 220 000 zł. Wcześniej dodatkowe środki pokryły koszty m.in. wynagrodzenia dla funkcjonariuszy pełniących w Stargardzie służbę w ramach adaptacji zawodowej.
 

W stargardzkiej komendzie pracuje 39 osób cywilnych i 214 policjantów – 177 mężczyzn oraz 37 kobiet. Każdego dnia funkcjonariusze odbierają prawie 900 telefonów i przeprowadzają kilkadziesiąt interwencji na terenie całego powiatu. Realizują także działania profilaktyczne. Policjanci spotykają się m.in. z seniorami i najmłodszymi mieszkańcami. Aktywnie uczestniczą również w akcjach charytatywnych i wspierają krwiodawstwo.
 

KPP w Stargardzie prowadzi także rekrutację. Na nowych policjantów czeka ciekawa praca ze stabilnym wynagrodzeniem i licznymi dodatkowymi korzyściami. Funkcjonariusze mają również możliwość rozwoju zawodowego. Aby przystąpić do rekrutacji, należy złożyć wymagane dokumenty. Zgłoszenia są przyjmowane we wszystkich komendach powiatowych i miejskich – także w Stargardzie, przy ul. Warszawskiej 29. Więcej na ten temat tutaj oraz pod nr tel. 91 48 13 613 i na stronie www.stargard.policja.gov.pl.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja