Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Spędzaj Czas Kulturalnie . [11.02 - 20.02].

Dodano: 4 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza, zwłaszcza najmłodszych miłośników dziesiątej muzy na wypoczynkowe ceny w okresie ferii.

Spędzaj Czas Kulturalnie . [11.02 - 20.02].
Do 21 lutego bilety na seanse rozpoczynające się od poniedziałku do piątku przed godziną 15:00 kosztują tylko 15 zł.

A w czasie ferii w kinie zagoszczą:

„Gang zwierzaków” 
Po tym, jak w Robopolis, mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie uciekają i zostaje tylko grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, które nie potrafią radzić sobie bez swoich opiekunów. 
Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty coraz bardziej panoszą i planują zburzenie całego miasta. 

„Bayala i ostatni smok”
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. 
Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek, aby go spełnić, siostry Surah, Sera i ich przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. 

Jeszcze do 13 lutego w kinowej sali można spotkać bohaterów filmu „Chłopiec i wilk”, w którym Hugo wyjeżdża na wakacje do babci Sary. 
Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. 
Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą zawarła wiele lat temu. 
Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię. 

Młodzież, która również ma ferie może się wybrać na:

„Ptaki nocy” 
W postać Harley Quinn ponownie wciela się Margot Robbie, która wyraźnie czerpie sporo przyjemności z grania partnerki Jokera. Księcia zbrodni jednak w tym filmie nie uświadczymy, bo jak sugeruje tytuł, Harley będzie chciała i musiała się uniezależnić po rozstaniu z Panem J. 
Film opowiada nam także historie kilku innych bohaterek, których drogi na pewnym etapie fabuły się połączą. 
Szalejąca na ulicach Gotham albo posterunku policji Harley Quinn wykonuje akrobatyczne sztuczki jednocześnie radząc sobie z najgorszymi zbirami. W pamięć zapada sekwencja pojedynku z kilkoma więźniami w strugach wody ze zraszaczy, która jest nakręcona naprawdę świetnie. 

A jeśli Walentynki w kinie, to oczywiście po królewsku z „Zenkiem”!
Film już w trakcie montażu widział jego bohater, Zenek Martyniuk. Powiedział dziennikarzom: "Film jeszcze nie jest udźwiękowiony do końca, ale podoba mi się”. Reżyser Jan Hryniak chciał zachować ten klimat lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Ciekawie zostały pokazane na podstawie mojej osoby. Zobaczymy, jak to odbiorą widzowie."

„365 dni” to polska odpowiedź na amerykańską trylogię o Greyu. Film wzbudza emocje, a opinie, czy wybrać się nań właśnie w Walentynki są podzielone.
Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel mieszka w Polsce, jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. 

A na bezbolesny powrót do rzeczywistości polecamy:

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” jest to dziewiąta część sagi „Gwiezdne wojny” i ostatnia z głównego cyklu filmowego. 

Akcja finałowej części sagi rozpoczyna się w bliżej nieokreślonej przyszłości po Epizodzie VIII. Na scenę galaktycznego konfliktu powraca Imperator Palpatine. Mroczny Lord Sith zapowiedział podbicie lub zniszczenie wszystkich stawiających opór światów. 

„Małgosia i Jaś” horror fantasy, w którym głód zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia i czegoś do jedzenia. 
Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na dom, a mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. 

„Boże Ciało” polski film obyczajowy w reżyserii Jana Komasy, zrealizowany według scenariusza Mateusza Pacewicza. 
Światowa premiera filmu odbyła się 2 września 2019 roku w sekcji Venice Days na 76-tym MFF w Wenecji. 
13 września komisja oscarowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ogłosiła „Boże Ciało”, jako polskiego kandydata do rywalizacji o Oscara, 13 stycznia br. roku film otrzymał nominację.
Bohaterem jest 20-letni Daniel. W czasie pobytu w poprawczaku, pod wpływem tamtejszego księdza, przeszedł przemianę i chce zostać duchownym. Po wyjściu na wolność chłopak, korzystając z nieobecności lokalnego księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody są bardzo kontrowersyjne. 

12 lutego w cyklu Kino Studyjne o godzinie 18:30 w filmie „Marianne i Leonard”, na ekranie zagości Leonard Cohen i jego szwedzka muza Marianna.

W cyklu Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego SCK zaprasza 20 lutego o godzinie 18:30 na film „Czarny mercedes”
Po seansie stargardzianie spotkają się z wyjątkowym człowiekiem, znanym nie tylko w Polsce, wybitnym aktorem Andrzejem Sewerynem. Pretekstem do rozmowy o jego życiu i karierze aktorskiej, będzie wywiad rzeka przeprowadzony przez Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke „Ja prowadzę”, który ukazał się w październiku 2019 roku.


Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów: 

Agencja Artystyczna Start proponuje:

22 lutego zobaczymy i usłyszymy Alicję Majewską "Żyć się chce"

3 marca kolejna odsłona Stargardzkich Spotkań Teatralnych Ewenement 2020 - zobaczymy spektakl pt. „Wąsik”.

10 marca na stargardzkiej scenie pojawi się charyzmatyczna aktorka i piosenkarka Stanisława Celińska. Usłyszymy utwory z ostatnich dwóch płyt artystki: „Atramentowa” i „Malinowa”. Sporo też będzie wspomnień, bo artystka wiele w życiu przeszła i się tego nie wstydzi. Pozycja z gatunku: to trzeba zobaczyć i usłyszeć.

1 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie SCK zobaczymy sztukę „Pomoc domowa”. I tutaj ze względu na duże zainteresowanie organizator dołożył dodatkowy spektakl.

Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.

Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00, a bilety teraz można kupić również w biletomacie znajdującym się w holu kina.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie.


 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Śladami Gryfików - spacer historyczny. Fotorelacja