Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Święto w Bajkowym Zakątku

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Od 30 lat niemal każdego dnia uczą, bawią i wychowują.

Święto w Bajkowym Zakątku

Wkładają wiele pracy i serca w opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Dziś wspominają swoje początki i z optymizmem patrzą w przyszłość. Pedagodzy z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi świętują okrągłą rocznicę działalności.
 

- Realizujecie bardzo ważną misję. W tym szczególnym okresie rozwoju dzieci uczycie ich świata, jednocześnie pozwalając na podążanie własnymi drogami. Dziękuję za codzienną pracę i wysiłek wkładane w wychowywanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dobry start w przedszkolu to łatwiejsza edukacja w przyszłości – mówi prezydent Rafał Zając.

W jubileuszu wzięły czynny udział dzieci z różnych grup wiekowych. Zaprezentowały bogaty program artystyczny, przygotowany z pomocą nauczycielek. Na widowni pojawili się także dorośli już absolwenci PM nr 5, a na scenie wyróżniono pedagogów, którzy w pracują w placówce od samego początku. – Wasze działania wpisują się w wizję naszego miasta. Stargard powinien rozwijać się w sposób zrównoważony. Prowadzenie edukacji integracyjnej na poziomie przedszkola stwarza dodatkowe szanse dla osób z niepełnosprawnościami, które później mogą kontynuować tutaj swoją naukę. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę dalszych sukcesów w pracy z najmłodszymi – mówi prezydent Rafał Zając.
 

W „Bajkowym Zakątku” dzieciom stworzono warunki do wszechstronnego rozwoju. Każdy podopieczny, niezależnie od ograniczeń zdrowotnych, ma szansę na samodzielne poznawanie świata i naukę. Wykwalifikowana kadra łączy edukację z zabawą, tworząc w placówce wyjątkową atmosferę. W przedszkolu są również pedagodzy specjalni, którzy nie tylko pracują z dziećmi z niepełnosprawnościami, ale także udzielają wsparcia rodzicom i prowadzą konsultacje z nauczycielami.
 

PM nr 5 mieści się w budynku przy ul. Lechickiej 11. Przedszkole może pochwalić się zniesionymi barierami architektonicznymi – osoby niepełnosprawne korzystają z windy, podjazdu i rozsuwanych drzwi. Placówka posiada też własny ogród z placem zabaw. Każdego dnia „Bajkowy Zakątek” odwiedzają dzieci uczęszczające na zajęcia do 8 grup. Oprócz zabawy i nauki, najmłodsi mogą liczyć na rehabilitację i pracę z logopedą.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA