Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Ciekawe rozwiązania dostępu do pomieszczeń - system jednego klucza

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Zastosowanie systemu jednego klucza w kontekście bezpieczeństwa

Ciekawe rozwiązania dostępu do pomieszczeń - system jednego klucza

Artykuł sponsorowany

System jednego klucza bardzo często jest mylony z systemem Master Key, jednakże różnią się one od siebie dość znacznie. W systemie Master Key bowiem klucz generalny otwiera różne zamki i wkładki, otwierane różnorodnymi kluczami, zaś w systemie jednego klucza podstawą jest stosowanie wkładek, które mogą być otwierane właśnie przy pomocy jednego klucza.

Gdzie stosuje się system jednego klucza

Bardzo często system jednego klucza stosuje się w miejscach, gdzie wiele osób powinno mieć dostęp do określonych pomieszczeń. Wówczas nie muszą oni posiadać kilku kluczy, przy pomocy jednego mogą się dostać wszędzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba nadrzędna posiadała klucz również do innych pomieszczeń, traktowany jako klucze generalny. Plusem takich rozwiązań jest to, iż w przypadku nieobecności jednej osoby inne bez problemu mogą się dostać do wskazanych pomieszczeń jak również otworzyć je w sytuacji, gdy ktoś na przykład zgubił swój klucz.

Zastosowanie systemu jednego klucza w kontekście bezpieczeństwa

System jednego klucza często wskazywany jest jako ciekawa opcja w kontekście zabezpieczeń dostępu. Dzięki niemu bowiem można ograniczać dostęp do określonych pomieszczeń, jednocześnie dbając o to, aby pracownicy nie mieli problemu z dostaniem się do konkretnych miejsc. Przykładem miejsca, gdzie system jednego klucza sprawdza się doskonale są na przykład hotele. Można zastosować go do drzwi, które oddzielają strefę przeznaczoną dla klientów od miejsc, do których dostęp mają również klienci. Wówczas pracownicy swoim kluczem mogą otworzyć wszystkie drzwi, zaś klienci często tylko określone, ponieważ stosuje się w nich nieco inny rodzaj wkładek. System jednego klucza daje możliwość stworzenia również kluczy indywidualnych, bowiem zasadą jego działania jest stosowanie różnych wkładek. Dzięki temu można ograniczyć komuś dostęp do konkretnego pomieszczenia, dając jednocześnie innym osobom bezproblemowy wstęp do niego jak również innych miejsc. Plusem z pewnością jest to, że system jednego klucza może być bez przeszkód rozbudowywany, a koszt takich operacji nie jest zbyt wysoki. Zazwyczaj wystarczy jedynie kupno nowych wkładek, dostosowanych do już posiadanego klucza, aby można było uzyskać dostęp do kolejnych pomieszczeń. Zajmuje to także niewiele czasu, co jest kolejną zaletą tego właśnie systemu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA