Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Jeszcze mniej handlowych niedziel w 2020 roku

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W 2020 roku przepisy dotyczące niedziel bez handlu zostaną zaostrzone.

Jeszcze mniej handlowych niedziel w 2020 roku
Zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel w ciągu całego roku.

Obecnie funkcjonujące przepisy mówią o tym, że handel może odbywać się w każdą ostatnią niedzielę w miesiącu. W zeszłym roku były to przeważnie dwie niedziele- pierwsza i ostatnia w miesiącu. W 2020 roku handel w niedzielę zostanie jeszcze bardziej zaostrzony.

Od 1 stycznia 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Oznacza to, że sklepy będą czynne tylko w następujące dni: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Z zakazu wyłączone są m.in. cukiernie, lodziarnie, stacje paliw płynnych, kwiaciarnie, sklepy z prasą czy kawiarnie. Za złamanie zakazu handlu grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy- kara ograniczenia wolności.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senior Plus w agroturystyce "7 Ogrodów". FOTORELACJA