Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Zostań naukowcem na jedną noc

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Już w najbliższy piątek w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie po raz drugi odbędzie się Europejska Noc Naukowców.

Zostań naukowcem na jedną noc
Na ciekawych nauki czeka wiele atrakcji.

Europejska Noc Naukowców odbywa się co roku w ostatni piątek września. Dzięki Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznego w Szczecinie impreza po raz drugi odbędzie się w Stargardzie. W piątek, 27 września, na wszystkich, którzy są ciekawi nauki, czeka bogaty program, który zainteresuje całe rodziny.

Każdy, kto w piątek odwiedzi Zespół Szkół nr 2 na os. Zachód B15a w Stargardzie w godzinach od 17 do 21 będzie mógł uczestniczyć w warsztatach, pokazach, iluminacjach i eksperymentach. Będzie można m.in. spróbować programowania robotów, sterowania silnikiem krokowym, spawania światłowodów, drukowania 3D czy lutowania elementów elektronicznych. Głodni wiedzy poznają historię komputerów, dowiedzą się jak wyglądał świat bez prądu oraz z czego produkuje się ekologiczne kosmetyki. Na wszystkich chętnych czekają zagadki matematyczna, zabawy dla najmłodszych oraz darmowa grochówka i ciasteczka.

Europejska Noc Naukowców jest projektem realizowanym w ramach programu HORYZONT 2020. Jest to impreza cykliczna, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie nauki, ośrodków naukowych, a przede wszystkim zawodu naukowca. - Od wielu lat obserwujemy, że wspólna inicjatywa środowiska naukowego,  władz miasta i regionu, samorządowych jednostek i osób prawnych, oraz  przedstawicieli przemysłu i biznesu, bardzo korzystnie wpływa na  promocję nauki jako niezbędnego narzędzia rozwoju, a zaproponowana  formuła w sposób ciekawy i atrakcyjny przyczynia się do promowania roli  naukowców i korzyści jakie ich działania przynoszą dla społeczeństwa- mówią organizatorzy wydarzenia.

 
Kliknij i powiększ
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA