Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Spędzaj Czas Kulturalnie. [06 ? 19 września].

Dodano: 5 lat temu Autor:
Redakcja poleca!

Po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklem ?Spędzaj Czas Kulturalnie?,

Spędzaj Czas Kulturalnie.  [06 ? 19 września].
w którym w imieniu Stargardzkiego Centrum Kultury zapraszamy miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane seanse filmowe, ale też inne wydarzenia kulturalne.

Na okres od 6 do 19 września zaplanowane są długo wyczekiwane premiery i z pewnością będzie w czym wybierać:

Maluchy wybiorą się pewnie na:

 „Playmobil: Film” to amerykańska animowana produkcja, która powstała na podstawie linii zabawek o tej samej nazwie.
Film spotkał się z negatywną reakcją krytyków, ale widzowie zdają się nic sobie nie robić z ich opinii.

Głosów bohaterom użyczają:  Jarosław Boberek, Marcin Dorociński, Grzegorz Hyży, Tomasz Karolak, a w rolach kobiecych można usłyszeć Julię Kamińską i Beatę Kozidrak.

„Wyprawa Magellana” Po dowództwem dzielnego podróżnika Ferdynanda Magellana, flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku. Załoga liczy aż 200 marynarzy.

Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie, dowodzonymi przez Juana Sebastiano Elcano.

Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie.

Dorosła część widowni nie odmówi sobie zobaczenia kolejnego  tym roku głośnego i jeszcze przed premierą wzbudzającego zainteresowanie i kontrowersje filmu:

„Polityka”, zapowiadany i wyczekiwany polski film fabularny w reżyserii Patryka Vegi.
 
Scenarzystą filmu jest sam reżyser.
Fabuła filmu opowiada o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych, o „ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy”. W filmie pojawiają się postacie inspirowane najważniejszymi twarzami polskiej polityki.
Film był kręcony w tajemnicy pod roboczym tytułem „Jesień”, a ekipa filmowa miała zakaz informowania o nim. Reżyser twierdzi, że pilnie strzeżony scenariusz „wyciekł” i dostał się w ręce polityków PiS, a także, co dodaje smaczku, że wywierane były na niego naciski, aby przełożył premierę na okres po wyborach.

W tym okresie będzie można tez zobaczyć filmy:

„Piłsudski”

Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką.

Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć cel - niepodległość Polski.

To prawdziwa i fascynująca historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

W filmie grają:
Marcin Hycnar, jako Witold Jodko-Narkiewicz,
Magdalena Boczarska, Maria Piłsudska,
Borys Szyc, jako Marszałek Piłsudski,
Tomasz Schuchardt, Aleksander Prystor,
Józef Pawłowski - Aleksander Sulkiewicz,
Maria Dębska - Aleksandra Szczerbińska – kochanka Piłsudskiego,
Jan Marczewski – Walery Sławek.

„Diego”

Film dokumentalny dla fanów piłki nożnej i Diego Maradony, ale nie tylko. Film jest oczywiście o futbolu i jego gwieździe, ale też o pracy nad sobą, słabszych momentach i wychodzeniu z nich.

Polski tytuł, w którym brak nazwiska, spłyca nieco przekaz, bo chodzi nie tylko o Diego, skromnego chłopaka ze slumsów w Buenos Aires, który swoją beztroską grą dawał radość milionom kibiców, ale także o Maradonę, jego alter ego, nałogowca bratającego się z najgroźniejszymi mafiosami.
Skrajna bieda miesza się tu z trudnym do wyobrażenia bogactwem, święci spotykają się z grzesznikami, a piłkarska murawa staje się areną zbrodni.

„Złodziej i oszustka”

Ivan, którego gra Theo James to nieuchwytny złodziej dzieł sztuki.
Elyse grana przez Emily Ratajkowski jest aktorką, której karierę w Hollywood komplikuje mroczna przeszłości, a długi rosną.

Zakładają spółkę. Jego specjalnością jest omijanie zabezpieczeń i perfekcyjne kradzieże. Ona jest mistrzynią uwodzenia, która zmienia swój wygląd i tożsamość w mgnieniu oka. Razem łączą siły, organizując śmiały skok, który ma im przynieść fortunę.

A przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów:

W ramach Evenementu 2019 zobaczymy:

24 września spektakl „Prywatna Klinika”,
8 października spektakl „Dwoje na huśtawce”,
8 listopada spektakl „Alibi od zaraz”.
3 grudnia spektakl „Akompaniator”

Agencja Brussa zaprasza:

1 października „Narodowa Perła Gruzji”,
25 października zabrzmi „10 tenorów”,
10 grudnia po raz pierwszy w Polsce występ Ukrainian Classical Balet ze spektaklem „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego,
3 stycznia 2020 "Noworoczna Gala Operetkowa".

Agencja Artystyczna Start do zapowiadanego już 1 grudnia koncertu dobrze znanego nam zespołu Stare Dobre Małżeństwo proponuje kolejne dwa wydarzenia:
18 stycznia na scenie pojawi się Piotr Bałtroczyk STAND- UP "Starość nie jest dla mięczaków"

22 lutego zobaczymy i usłyszymy Alicję Majewską "Żyć się chce"

23 listopada Teatr My i spektakl „Selfie.
com.pl”, który będziemy mogli zobaczyć 23 listopada.

7 października na scenie SCK wystąpi Don Vasyl z gwiazdami piosenki cygańskiej.


Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja