Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Drużynowy sukces Kaczyńskiej

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Drużynowy sukces Kaczyńskiej
Zawodniczka ze Stargardu wywalczyła wraz z reprezentacją Polski cenne zwycięstwo. Po raz pierwszy w historii tych zmagań nasi sportowcy zdobyli tytuł drużynowego mistrza Europy.

Paulina Kaczyńska wzięła udział w biegu na 5000 m. Stargardzianka dobiegła do mety na 9. pozycji z czasem 16:40:04. Dzięki jej występowi polska drużyna zyskała dodatkowe 4 punkty. Nasza kadra na Drużynowe ME liczyła ponad 50 sportowców. Każdy występ był ważny, a każdy punkt – dosłownie – na wagę złota. Dzięki znakomitym występom lekkoatletów i równej formie wszystkich sportowców polski zespół po raz pierwszy zdobył mistrzostwo na takich zawodach. Tym samym nasi zawodnicy wyprzedzili na podium ekipę z Niemiec, która musiała zadowolić się tytułem wicemistrza i Francuzów, którzy uplasowali się na trzecim miejscu.

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbyły się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Przez 3 dni najlepsi zawodnicy z 12 europejskich państw rywalizowali w 40 konkurencjach Królowej Sportu. Im wyższe miejsce zdobyli w konkretnych zmaganiach, tym więcej punktów otrzymywała cała reprezentacja. Polacy zapisali na swoim koncie aż 10 zwycięstw indywidualnych. To dobra prognoza na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które rozpoczną się 28.09. (sobota) w Katarze.

Zdjęcie: Facebook/WMLKS Pomorze Stargard
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA