Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Lidl – kolejne miejsca pracy dla stargardzian. [VIDEO].

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W Stargardzie powstanie nowoczesne Centrum Dystrybucyjne marki Lidl.

Lidl – kolejne miejsca pracy dla stargardzian. [VIDEO].
Łączna powierzchnia ma wynieść blisko 60 000 m2 i zaopatrywać około 100 pobliskich obiektów tej znanej sieci sklepów. Inwestycja została zlokalizowana w Parku Nowoczesnych Technologii i jest kolejnym dowodem, że miasto aktywnie przyciąga kolejne wielkie przedsiębiorstwa. Tym razem zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób.

Na oficjalnej prezentacji pojawili się między innymi: prezydent Stargardu Rafał Zając, wicemarszałek województwa, Jarosław Rzepa, starosta powiatu stargardzkiego Iwona Wiśniewska. Budowa jeszcze potrwa kilka miesięcy, a całość ma być gotowa w okolicach jesieni. Pierwsze dostawy ze stargardzkiego Centrum Dystrybucyjnego mają się odbyć już na przełomie 2019 i 2020 roku.
Podczas projektowania obiektu, zwrócono szczególną uwagę na rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Przykładem ma być instalacja fotowoltaiczna wykorzystująca energię słoneczną czy system gromadzenia wody deszczowej.

Stargardzkie Centrum Dystrybucyjne będzie 11 w Polsce i drugim tak nowoczesnym w Europie. Wraz z otwarciem naszego magazynu w czwartym kwartale bieżącego roku, powstanie ponad 200 nowych, pewnych i stałych miejsc pracy na stanowiskach w magazynie, administracji i dziale personalnym. Lidl Polska co roku oferuje swoim pracownikom konkurencyjne stawki, regularne podwyżki, a także pakiet dodatkowych benefitów. Wszyscy pracownicy objęcie są też prywatną opieką medyczną i pakietem dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. - powiedział Damian Nowicki, Dyrektor Regionu Sprzedaży sieci Lidl.

Stargardowi i całej gminie przybędzie kolejna duży zakład pracy, który istotnie wpłynie na zmniejszenie bezrobocia w regionie.
Rozmiar tej inwestycji budzi szacunek – aż 50 000 metrów kwadratowych, ale to przede wszystkim nowe miejsca pracy. Jest to bardzo oczekiwana inwestycja dla Pomorza zachodniego, które jest przyjazne dla biznesu, dla logistyki. Stale rozbudowujemy nasze parki przemysłowe, a ten w Stargardzie jest najlepszy – powiedział z uśmiechem Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa Zachodniopomorskiego.

Decyzja Lidla jasno pokazuje, że inwestowanie w logistykę w Stargardzie, w Zachodniopomorskim, ma sens i to miejsce wybrano nieprzypadkowo. Ta decyzja ma nie tylko istotne znaczenie z perspektywy rynku pracy, ale także ma być szansą rozwojową dla Stargardu. Życzę Wam, żebyście rozwijali się dalej dynamicznie, bo widać, że potraficie mądrze pracować na tym trudnym rynku. Ten dynamiczny rozwój z pewnością przyczyni się także do rozwoju Stargardu, na co wszyscy tutaj liczymy – dodał na koniec Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Inwestycja Lidl Polska jasno pokazuje, jak silnym ośrodkiem jest Stargard i jego Park Przemysłowy. W połączeniu z innymi inwestycjami w regionie jak np. Szczecińska Kolej Metropolitarna i nasze Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, tworzone są możliwości przepływu kapitału ludzkiego, a co za tym idzie, budowany jest potencjał miasta i jego siła rozwojowa. Stargard ma być atrakcyjnym miejsce do zamieszkania z łatwym znalezieniem pracy i swobodnym transportem z pobliską metropolią jaką jest Szczecin.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA