Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Błękitni Stargard utrzymali się w II lidze. Remis z Ruchem Chorzów

Piłkarze Błękitnych Stargard w 33. kolejce zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

Nasz zespół zremisował na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1. Taki wynik w połączeniu z innymi rezultatami przypieczętował utrzymanie Błękitnych i spadek Ruchu.

Początkowo Błękitni stwarzali więcej sytuacji. Oddawali więcej strzałów i mieli sporo rzutów rożnych. Później jednak przewagę uzyskał Ruch. Z kilku metrów próbowali Wojciech Kędziora i Piotr Giel, ale ich uderzenia zatrzymał Mariusz Rzepecki. W 39. minucie dobrą sytuację miał Przemysław Brzeziański, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Mateusz Bartolewski. Ciekawie było też w końcówce pierwszej połowy. Junpei Shimmura sfaulował Lucjana Zielińskiego, a Ruch miał rzut karny. Tomasz Foszmańczyk uderzył jednak na tyle słabo, że jego próbę obronił Mariusz Rzepecki i po 45 minutach było bez bramek.

O pełną pulę musiał grać przede wszystkim Ruch, który tylko zdobywając komplet sześciu punktów w dwóch ostatnich meczach mógł mieć cień szans na utrzymanie. Ofensywnej zmiany w przerwie dokonał też jednak trener Adam Topolski, bo Filipa Karmańskiego zastąpił Piotr Kurbiel. Za Wojciecha Błyszkę pojawił się natomiast Jakub Ostrowski.

Gospodarze atakowali, ale świetnie spisywał się Mariusz Rzepecki. W 54. minucie Błękitni wyprowadzili zabójczą kontrę. Obrońcom urwał się Mateusz Kwiatkowski. Były piłkarz Niebieskich wykorzystał sytuację sam na sam z miejscowym golkiperem i było 1:0 dla naszej drużyny. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Adrian Kwiatkowski, ale przegrał pojedynek z Dawidem Smugiem. Niewykorzystana szansa zemściła się, bo w 61. minucie po rzucie rożnym strzałem głową wyrównał Łukasz Wiech. Bramkarz Błękitnych skapitulował, zatem po ponad 330 minutach.

Końcówka nie była już tak emocjonująca. Wynik się nie zmienił, a to oznacza, że Błękitni z 40 punktami utrzymali się w II lidze. Pomógł w tym Radomiak Radom, który pokonał Siarkę Tarnobrzeg aż 5:0. Lider w drugiej połowie wysoko prowadził, dlatego stargardzianie nawet gdyby popełnili błąd to byłoby to bez konsekwencji. Cieszy jednak, że Błękitni zdobyli kolejny cenny punkt. W ostatnim meczu do Stargardu przyjedzie GKS Bełchatów. Ten pojedynek w niedzielę 19 maja o godz. 13:00 (odgórny nakaz PZPN).

Ruch Chorzów - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Kwiatkowski 54’
1:1 - Łukasz Wiech 61’

Ruch: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Łukasz Wiech, Robert Obst, Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński, Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Wojciech Kędziora, Tomasz Podgórski (73’ Mateusz Duchowski) - Piotr Giel (62’ Paweł Mandrysz).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Patryk Baranowski, Wojciech Błyszko (46’ Jakub Ostrowski), Grzegorz Rogala - Mateusz Kwiatkowski, Junpei Shimmura, Filip Karmański (46’ Piotr Kurbiel), Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski - Przemysław Brzeziański (75’ Błażej Starzycki).

Żółte kartki: Bartolewski, Foszmańczyk (Ruch) - Shimmura, Cywiński, Baranowski (Błękitni).

Sędzia: Maciej Pelka (Piła).