Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

W roku jubileuszowym- rekordowy spadek bezrobocia

Dodano: 6 miesięcy temu

Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu Stulecia Publicznych Służb Zatrudnienia,

W roku jubileuszowym- rekordowy spadek bezrobocia

zgromadziło w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dyrektorów powiatowych urzędów pracy i przedstawicieli samorządów. W uroczystości uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Patrycją Gross, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. Spotkanie w siedzibie Sejmiku zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
 

Podsumowując miniony już rok, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Przewoda przypomniał, że stopa bezrobocia w regionie osiągnęła rekordowy poziom 7,4 proc. Jak zauważył, taki wynik symbolicznie zbiegł się z jubileuszowymi obchodami Stulecia Publicznych Służb Zatrudnienia. Wspomniał również, jak kształtował się poziom bezrobocia na Pomorzu Zachodnim, od chwili transformacji ustrojowej i gospodarczej po 1989 r. Przez wiele lat nasz region zajmował niechlubne, przedostatnie miejsce w kraju pod względem liczby osób pozostających bez pracy. Ten niekorzystny trend odwrócił się w ciągu ostatnich sześciu lat, kiedy odnotowywano spadek liczby bezrobotnych- zarówno w ujęciu całego regionu, jak i w poszczególnych powiatach. Jak zauważył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, region z sukcesem pokonał długą drogę od stopy bezrobocia, która wynosiła w najtrudniejszym, 2003 r. aż ponad 28 proc.  do obecnych warunków, kiedy firmy poszukują chętnych do zatrudnienia.

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podkreślił natomiast znaczenie zawodu, wykonywanego w ramach publicznej służby zatrudnienia. Przypomniał, jak bardzo kontakt z osobami poszukującymi pracy wymaga połączenia dużej empatii oraz wrażliwości, z profesjonalnym podejściem do indywidualnych problemów. Natomiast  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie Jarosław Namaczyński przedstawił  historię profesji, powołanej do istnienia dekretem Józefa Piłsudskiego w 1919 r.
 

Listy gratulacyjne z okazji stulecia oraz pamiątkowe statuetki odebrała także Patrycja Gross, w imieniu załogi Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. W trakcie uroczystości przypomniano, że urzędy pośrednictwa pracy- jako jedne z nielicznych jednostek polskiej administracji-  mogą obchodzić jubileusz stulecia, podkreślając ciągłość  istnienia od chwili powołania w odrodzonym państwie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA