Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Można sięgnąć po Ekolaury

Dodano: 7 miesięcy temu

To ostatnia już szansa na zgłoszenie się i udział w 17. edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2018”.

Można sięgnąć po Ekolaury

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, organizuje  Polska Izba Ekologii z siedzibą w Katowicach. Kierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji pozarządowych i samorządów, których działalność bezpośrednio przyczynia się do ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego. Jeszcze do końca lipca 2018 r. nadsyłać można zgłoszenia swoich przedsięwzięć, które mają szansę do udziału w konkursie.
Honorowy patronat nad 17. edycją konkursu objęło Ministerstwo Środowiska, razem z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Prezydentem Miasta Katowice i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Organizatorzy zachęcają samorządy oraz instytucje w całym kraju do zgłaszania inwestycji, zrealizowanych do końca ubiegłego roku w kategoriach: gospodarki wodno- ściekowej, ochrony powierzchni ziemi w zakresie gospodarowania odpadami oraz powietrza, poprzez instalację i budowę odnawialnych źródeł energii.
 

Zgłaszać również można wprowadzone do powszechnego użytku zielone technologie oraz produkty, spełniające wymagania ekologiczne. Pod uwagę brane są też przedsięwzięcia i projekty w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony przyrody oraz energooszczędności, gwarantującej efektywność energetyczną.
 

O ekologiczne laury ubiegać się można także w kategoriach: Czystsza Produkcja oraz Gmina, związek gminny przyjazny środowisku. Konkursowa kapituła oceni też całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska.
 

Organizatorzy zastrzegają, że warunkiem udziału w konkursie jest złożenie wypełnionego wniosku, przesłanego pod adresem biura Polskiej Izby Ekologicznej: 40- 009 Katowice, ulica Warszawska 3- z dopiskiem „Ekolaury 2018”. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie: http://www.pie.pl/ekolaury.html
 

Polska Izba Ekologii działa już od 19 lat. Jej celem jest reprezentowanie zrzeszonych w niej firm i instytucji, w działalności na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Do katowickiej izby należą zarówno duże przedsiębiorstwa z branży  górniczej i energetyki zawodowej, jak również firmy jednoosobowe. czy  instytucje badawcze i uczelnie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA