Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Susza powalczyła z ogrodami

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Zakończył się etap składania deklaracji w konkursie „Ogrody Wokół Nas”.

Susza powalczyła z ogrodami
W tym roku liczba zgłoszeń była mniejsza niż w latach ubiegłych. Na pewno jednym z powodów jest długotrwała susza.

Do 6 lipca wpłynęły 84 deklaracje. Aż 51 z nich dotyczyło zabudowy wielorodzinnej. Ponadto w kategorii domów jednorodzinnych złożono 9 deklaracji, zgłoszono także 14 balkonów oraz 4 zakłady produkcyjne. W nowej kategorii, wiata śmietnikowa, nie wpłynął żaden wniosek. 

To już 17. edycja konkursu, w którym wziąć udział może każdy mieszkaniec Stargardu, a także firmy działające w mieście. Co ważne, każdy zgłaszający się otrzymuje nagrodę już za sam udział. Od wielu liczba deklaracji grubo przekraczała sto. Co stało się w tym roku?

– Mniejsza ilość zgłoszeń, przede wszystkim w kategorii zabudowy jednorodzinnej może być spowodowana utrzymującą się od wielu tygodni bezdeszczową aurą. Ciągłe podlewanie przydomowych ogródków, utrzymanie wszystkiego w „dobrej formie” w tym roku nie tylko nie było łatwe, ale też mogło być kosztowne. Mamy nadzieję, że spośród zgłoszonych przydomowych trawników, skwerów, balkonów i tarasów będą jak zwykle takie, które będą nas zachwycać estetyką i pomysłowością zagospodarowania – mówi Marta Synowiecka, członek komisji konkursowej.

Teraz, przez dwa miesiące komisja będzie odwiedzała uczestników konkursu w celu zrobienia dokumentacji i oceny zgłoszonych zieleńców. Laureatów poznamy do końca października.

W tym roku organizacją konkursu zajmują się wspólnie Zarząd Usług Komunalnych i Urząd Miejski w Stargardzie.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA