Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Pierwsze stargardzkie piwa uwarzone

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Browar Stargard zaprezentował pierwsze piwa uwarzone w naszym mieście. Wkrótce mają być dostępne w szerszej sprzedaży.

Pierwsze stargardzkie piwa uwarzone
W weekend podczas festiwalu Szczecin Beer Fest na Łasztowni swoją premierę miały pierwsze lokalne piwa uwarzone w Stargardzie. W Browarze Stargard przy ul. Na Grobli powstały na razie dwa rzemieślnicze piwa:

BASTEJA BROWN - Piwo w stylu English Brown Ale oparte na najlepszych słodach klepiskowych. W aromacie i smaku mocno słodowe, chlebowe, orzechowe z nutami karmelu, biszkoptów i czekolady. Ekstrakt 14, Alk 5,2 %

INA IPA - Piwo w stylu India Pale Ale z dodatkiem płatków owsianych, chmielone na zimno amerykańskimi odmianami chmielu. Treściwe i gładkie w smaku z goryczkowym akcentem. W aromacie owoce tropikalne, cytrusy i chmiel. Ekstrakt 16, Alk 6,2 %

Za produkcję piwa w Stargardzie odpowiadają Wojciech Naklicki oraz Tomasz de Wyher, piwowar szczecińskiego browaru Wyszak. Promocja na szczecińskim festiwalu to dopiero początek przygody z warzeniem i sprzedażą piwa. - Będziemy teraz prowadzić kampanię na Stargard, czekamy jeszcze na potrzebne dokumenty w celach dystrybucji i działamy- mówią piwowarzy. - W przeciągu tygodnia postaramy się przedstawić nasz produkt wszystkim punktom sprzedaży- dodają.

Foto: https://www.facebook.com/browarstargard/

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA