Dzisiaj jest: 20.6.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dostawca autobusów wyłoniony

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Rozstrzygnięty został przetarg na dostawę 16 autobusów do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie.

Dostawca autobusów wyłoniony

Pierwsze Solaris Urbino 12 czwartej generacji trafią do naszego miasta w kwietniu przyszłego roku.
 

Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent. Jest nim firma Solaris Bus &Coach S.A. Oferent spełniał wszystkie warunki.  Wartość inwestycji wyniesie 17 176 704 zł. Pierwszych osiem pojazdów ma trafić do Stargardu do końca kwietnia 2018 roku, natomiast pozostałe osiem do końca stycznia 2019 roku.


Pod koniec zeszłego roku Miasto złożyło wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie w wysokości 70 procent, czyli 9 milionów 800 tysięcy złotych na zakup 16 autobusów w latach 2018-20. Dofinansowanie zakupu autobusów nie podlegało drodze konkursowej, lecz zostało wynegocjowane przez władze miasta. W sierpniu zastępca prezydenta Stargardu Piotr Mync podpisał w Warszawie umowę dotyczącą dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Solaris Turbino 12 IV to autobus niskopodłogowy, energooszczędny, o najmniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń. Ma 12 metrów i nie jest przegubowy.

 

Foto: https://www.solarisbus.com/

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2