Dzisiaj jest: 24.7.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

„Błękitna Wstęga Stargardu” – sportowe danie dnia.[VIDEO].

Dodano: miesiąc temu Czytane: 1728 Autor:
Redakcja poleca!

Na to wydarzenie czekali wszyscy kibice sportu, a w szczególności biegów.

„Błękitna Wstęga Stargardu” – sportowe danie dnia.[VIDEO].
Po raz XI w trakcie obchodów Dni Stargardu na starcie biegu na 10 km stanęli: wielcy, którzy chcieli wygrać i typowi amatorzy, chcący tylko przebiec dystans.

Wśród tych pierwszych Damian Kabat, o którym do końca nie było wiadomo, czy wystartuje. Po wspaniałym biegu w trakcie Memoriału Kusocińskiego w Szczecinie, gdzie zajął 2 miejsce nasz zawodnik nabawił się infekcji. Ale presja z pewnością była ogromna i to z dwóch powodów: ubiegłoroczny zwycięzca i rodzimy teren. I Damian nie zawiódł, wystartował i osiągnął wspaniałe 2 miejsce.
Wcześniej jednak nastąpiła rozgrzewka, którą poprowadziła instruktorka z OSiR Agnieszka Alabrudzińska. Było szybko, głośno, zmagał się doping kibiców.

Punktualnie o 21.00 wystartowali. Pierwszy zawodnik przekroczył linię mety po 30 minutach i 41 sekundach. Był to zawodnik Ukrainy – Roman Romanenko, tuż za nim ze stratą 14 sekund nasz Damian Kabat.
Z pań pierwsza przybiegła zawodniczka Ukrainy – Natalia Nahirniak, za nią Yulia Diatlowa. Czas zwyciężczyni to 36.20.
W biegu wzięło udział 907 zawodników co przy uczestnictwie 67 w pierwszej edycji robi niesamowite wrażenie. Najstarszym zawodnikiem był Pan Florian Kropidłowski urodzony w 1935 roku. Trasę przebiegł w czasie 1:49:20, ale brawa otrzymał najgłośniejsze.
Nagrody rozdano w 19 kategoriach począwszy od głównych w kategorii pań i panów, poprzez wiekowe, branżowe, najszybszego stargardzianina.
Na finał były sztuczne ognie. A wcześniej zaproszenie na 16 czerwca 2018 (prawdopodobna data) na kolejną XII edycję biegu.

Wyniki w kategorii głównej
Panie:
  1. Nahirniak Natalia – Ukraina
  2. Diatlova Julia – Ukraina
  3. Jackiewicz Monika
Panowie:
  1. Romanenko Roman – Ukraina
  2. Kabat Damian – Polska
  3. Nowicki Bartosz - Polska
Koordynator biegu: Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.