Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Łukasz Orbitowski - spotkanie autorskie w Książnicy Stargardzkiej.

Data wydarzenia: Lokalizacja: Książnica Stargardzka Dodano:
Łukasz Orbitowski - spotkanie autorskie w Książnicy Stargardzkiej.
Książnica stargardzka zaprasza na spotkanie z autorem powieści obyczajowych, fantastycznych i grozy Łukaszem Orbitowskim.

Łukasz Orbitowski urodził się 26 października 1977 roku w Krakowie. Debiutował w 1999 roku tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża”. W 2001 roku, w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction” ukazało się jego opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill”, które uznaje się za debiut w fantastyce.

Właśnie w literaturze fantastycznej i grozy specjalizował się Łukasz Orbitowski przez długi czas. Ostatnie powieści autora należą jednak do gatunku powieści obyczajowej i za pisarza tego gatunku uważa się sam pisarz.

Łukasz Orbitowski jest laureatem Paszportu „Polityki”, nagrody J. Zajdla. W maju 2016 został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia za powieść „Inna dusza”.

W tym roku ukazała się powieść Łukasza Orbitowskiego „Kult”. Akcja nowej powieści nawiązuje do autentycznej historii, która rozegrała się w latach 80-tych XX wieku. Wtedy to doszło do nieuznawanych przez Kościół katolicki objawień, których doznać miał Kazimierz Domański. Mieszkaniec Oławy twierdził, że Matka Boska nakazała mu uzdrawiać ludzi i wybudować sanktuarium. Ogłosił nawet, że pozwoliła mu nagrać swój głos na taśmę magnetofonową. Do miasta ściągały tysiące pielgrzymów z całej Polski, co niepokoiło władze PRL.

W Wypożyczalni Książnicy Stargardzkiej są książki Łukasza Orbitowskiego, jeszcze można przygotować się do spotkania.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA