Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Upamiętnienie Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Data wydarzenia: Lokalizacja: Kościół Świętego Ducha Dodano:
Upamiętnienie Ofiar Rzezi Wołyńskiej
Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Stargardzie zaprasza do wspólnego uczczenia pamięci ofiar pomordowanych na Wołyniu. 

Spotykamy się 11 lipca 2018 o godzinie 18:00 na mszy w kościele Świętego Ducha, gdzie pomodlimy się za ofiary ludobójstwa. Po nabożeństwie udamy się pod pobliski pomnik Ofiar Sybiru i Katynia, pod którym złożone są prochy oficerów Wojska Polskiego, policjantów, żołnierzy Armii Krajowej, ludności cywilnej i partyzantów pomordowanych na nieludzkiej ziemi. Na miejscu minutą ciszy oddamy hołd pomordowanym, zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze, a także wygłoszone przemówienie, zawierające rys historyczny tamtych tragicznych wydarzeń.

11 lipca obchodzimy 75. rocznicę tzw. Krwawej Niedzieli, będącej punktem kulminacyjnym Rzezi Wołyńskiej. W latach 1943-45 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, ukraińscy szowiniści z OUN-UPA zamordowali około 100 tysięcy Polaków, głównie bezbronnych dzieci, kobiet i starców.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA