Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Niedziela z pionierami

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

12 maja to szczególna data dla wszystkich stargardzian. Wtedy świętują zarówno ci, którzy urodzili się tutaj, a także ci, którzy przybyli do miasta z różnych zakątków Polski.

Niedziela z pionierami

12 maja to szczególna data dla wszystkich stargardzian. Wtedy świętują zarówno ci, którzy urodzili się tutaj, a także ci, którzy przybyli do miasta z różnych zakątków Polski. W niedzielę (12.05.) ósmy raz będziemy wspólnie bawić się podczas Dnia Pionierów Stargardu. Główne atrakcje zaplanowano na Rynku Staromiejskim, ale ciekawie zapowiada się również w Parku Chrobrego, gdzie obejrzymy nową wystawę plenerową.
 

Jak co roku ten wyjątkowy dla stargardzian dzień będzie można świętować historycznie, kulturalnie, literacko i sportowo. Wszystko rozpocznie się w niedzielę (12.05.) o 14:30 w Parku Chrobrego. Tam na ekspozytorach w pobliżu placu zabaw zaprezentowana zostanie wystawa plenerowa „Starogród i jego miejsca 2.0”. Następnie przeniesiemy się na Rynek Staromiejski, gdzie o 15:00 zaplanowano oficjalne otwarcie Dnia Pionierów Stargardu. Zarówno na scenie, jak i na tematycznych stoiskach będzie się działo. Animacje, warsztaty plastyczne, gra terenowa, występy wokalne, quiz, wystawy, pokazy – tego dnia na Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie uwielbianego przez wszystkich koła fortuny, w którym przy odrobinie szczęścia będzie można wylosować sadzonkę forsycji. Wszyscy chętni spróbują również stargardzkiego żurku.
 

Dzień Pionierów Stargardu to również okazja do wzięcia udziału w Biegu Forsycji. Będzie coś dla małych (starty na 200 m i 800 m) i nieco większych miłośników aktywności fizycznej (bieg główny na 5 km i marsz nordic walking na 2,5 km). Zapisy online trwają – wystarczy kliknąć tutaj. Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę (12.05.) od 14:00 na Rynku Staromiejskim, a zawodnicy w biegu głównym wystartują o 17:00. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi – statuetki i nagrody.
 


Najedź na grafikę, kliknij i powiększ
 

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja