Uczestnicy gry przenieśli się na ulicę Wojska Polskiego z przełomu XIX i XX w. Musieli wcielać się w role, wykazać spostrzegawczością, a nawet umiejętnością pisania wierszy.
Gra miejska jest elementem tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji. – W ten ciekawy dla stargardzian sposób udało nam się uzyskać pierwsze cenne informacje m.in. o problemach społecznych, a także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem i gospodarką przestrzenną – mówi Sylwia Kalmus – Samsel dyrektor Biura Strategii Miasta.
W zabawie wzięło udział ponad 20 osób. W sześciu grupach byli zarówno dorośli, jak i dzieci. Zadania dotyczyły ul. Wojska Polskiego. Uczestnicy musieli m.in. wymyślić wiersze inspirowane drzwiami wejściowymi do kamienicy pod numerem 77 i stworzyć projekt innych. Dla wszystkich przygotowano upominki ufundowane przez Gminę Miasto Stargard.
Niewykluczone, że w przyszłości podobne gry będą zorganizowane w innych częściach miasta. Zabawę zorganizowali pracownicy Urzędu Miejskiego i Muzeum Archeologiczno – Historycznego.
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Kultura i rozrywka
- Gra miejska pokazała potrzeby stargardzian