Dzisiaj jest: 21.7.2024, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Nauczyciele też się uczą

Dodano: 6 miesięcy temu

Szkolenia, warsztaty, konferencje, wykłady, kursy ? pedagodzy z miejskich szkół podstawowych i przedszkoli stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Nauczyciele też się uczą

Szkolenia, warsztaty, konferencje, wykłady, kursy – pedagodzy z miejskich szkół podstawowych i przedszkoli stale podnoszą swoje kwalifikacje. W tym roku z budżetu miasta przeznaczymy ponad 460 000 zł na ich rozwój i zwiększenie kompetencji. Dzięki temu nauczyciele poznają nowe metody pracy z uczniami, udoskonalą swoje umiejętności i zyskają uprawnienia do prowadzenia kolejnych zajęć.
 

W ramach dokształcania pedagodzy skorzystają też z możliwości zrobienia studiów lub studiów podyplomowych. Dostaną konkretną wiedzę do nauczania szkolnych przedmiotów, ale też zyskają wsparcie w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Kolejnymi obszarami kształcenia nauczycieli będą m.in. psychologia, pedagogika specjalna, współpraca z rodzicami i zarządzanie oświatą.
 

Pieniądze na szkolenia trafią do 11 szkół podstawowych, 6 miejskich przedszkoli i Młodzieżowego Domu Kultury. Zajęcia dla pedagogów ze Stargardu kolejny raz poprowadzą także doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. PODN co roku przygotowuje ofertę dostosowaną do aktualnych potrzeb. Jak zawsze z tych szkoleń skorzysta kilkuset pedagogów z naszego miasta.
 

Zdjęcie: pexels.com

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski - Stargard 2024. Fotorelacja