Dzisiaj jest: 6.5.2024, imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Teatr Współczesny: repertuar - luty

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Luty, to miesiąc miłości, szczęścia, a przede wszystkim bliskości.

Teatr Współczesny: repertuar - luty

Luty, to miesiąc miłości, szczęścia, a przede wszystkim bliskości. Z racji zbliżających się walentynek spędzamy ten czas razem z najbliższymi — przecież można celebrować te wyjątkowe chwile przez cały miesiąc. Sprawdź, co niezwykłego czeka cię w lutym w Teatrze Współczesnym.

„Kalifornia nieśmiertelni” — polskie Hollywood, kariera i wielkie marzenia

Długo wyczekiwana sztuka, która swoją premierę miała w 2017 roku, znów powraca na deski teatru. Mowa oczywiście o dziele — „Kalifornia nieśmiertelni” w reżyserii Szymona Kaczmarka, który przedstawia widzom prawdziwy obraz polskiego Hollywood. Jego opowieść oparta jest na faktach i przedstawia prawdę o polskich celebrytach lat 60-tych. Fabuła skoncentrowana jest wokół kolorowych hipisów, wódki, mrożących zbrodni, marzeń o wielkich karierach w artystycznym świecie oraz postaciach takich jak: Polański, Komeda, Hłasko. Pierwszy jej  spektakl jest zaplanowany na drugiego lutego.

Przyszedł mężczyzna do kobiety” — zabawne love story?

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. W Teatrze współczesnym już od trzeciego lutego. 

„Edukacja seksualna” — Sex Education

To dwugodzinne przedstawienie ukazuje wczesne doświadczenia na temat seksualności, kiedy nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat. Kiedy czujemy się zagubieni. Aktorzy chcą opowiedzieć widzom o pierwszych błędach, z których dziś potrafią się śmiać oraz o stawianiu świadomych granic. Na scenie stworzą bezpieczną przestrzeń do otwartej rozmowy, po to, aby  „od wstydzić” temat seksu.

Spektakl wyreżyserował Michał Buszewicz, którego dramaty dwukrotnie znalazły się w finale prestiżowej Nagrody Dramaturgicznej w Gdyni.

Przedstawienie przeznaczone jest dla osób powyżej 15 roku życia. Powstało przy udziale młodzieżowej grupy eksperckiej.

Pierwsze seanse odbędą się od ósmego lutego.

Pocałunek”

Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na ławce w górach. Oboje są na życiowym rozdrożu, doświadczeni przez los.  Ona niesamowicie piękna i poważna, on były komik, obecnie pracujący codziennie w parku rekreacyjnym w przebraniu misia. Czy tytułowy pocałunek połączy ich na zawsze?
Po raz pierwszy w Teatrze Współczesnym od dziewiątego lutego.

„Lalka” — miłość platoniczna

Spektakl, który miał swoją premierę 5 czerwca 2021 roku, a wciąż porywa ogromne rzesze widzów do teatru. Przedstawia znaną nam dobrze historię nieodwzajemnionej miłości Wokulskiego do Łęckiej w zupełnie nowej odsłonie. Akcja rozgrywa się podczas nocnej Gali Biznesu, gdzie spotyka się śmietanka towarzyska. Toczące się w błysku fleszów żywe dyskusje o interesach są tłem dla rozgrywającego się dramatu Wokulskiego i jego uczuć. Targany sprzecznymi emocjami bohater bierze los we własne ręce i próbuje odnaleźć szczęście.
Uwspółcześnioną adaptację słynnej powieści Bolesława Prusa będziemy mogli oglądać od czternastego lutego.

MATKA PUTINA: monodram Anny Januszewskiej

Monodram w reżyserii Anny Januszewskiej to nierozpowszechniona historia Wiery Nikołajewny Putiny, która wbrew oficjalnej wersji Kremla, podaje się za biologiczną matkę Władimira Putina. Starsza kobieta, w oblężonej przez rosyjskie wojska gruzińskiej wiosce, w emocjonującym monologu opowiada o zaskakujących wydarzeniach sprzed lat, z okresu dzieciństwa swego nieślubnego syna.
Spektakl zaplanowano na szesnastego lutego.


XD” — Drama Per Musica

Ten muzyczny Spektakl został zrealizowany dzięki tekstom najbardziej tajemniczego internetowego autora –  Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów. Musical przedstawia internet w barokowej formie i w dodatku na scenie. Tak, na scenie. Jesteście ciekawi…? Spektakle zaplanowano od dwudziestego lutego.

„OPOWIEŚCI BABĆ SZEPTANE CÓRKOM PRZEZ MATKI” — temat na czasie!

Ten spektakl w reżyserii rumuńskiej dramatopisarki Gianiny Cărbunariu ukazuje losy kobiet, żyjących w Rumunii w latach 1966-1989. Wówczas za panowania dyktatora  Nicolae Ceaușescu wydano „Dekret 770”. Przypominał on polski „kompromis aborcyjny”, jednak w Rumunii obejmował także zakaz antykoncepcji. Dekret miał na celu zwiększenie populacji i budowanie potęgi państwa. W tamtych czasach było to najbardziej restrykcyjne prawo w całym bloku sowieckim, a życie przypłaciło tysiące kobiet, które pragnęły innego życia. Na społeczeństwie ten horrendalny eksperyment  odcisnął piętno sięgające kilku pokoleń. Czy mroczna historia Rumunii, przekazywana przez opowieści babć  i matek, może stanowić ostrzeżenie? Czy przeszłość Rumunii może stać się przyszłością Polski, Węgier, Stanów Zjednoczonych?
W tym miesiącu po raz pierwszy od dwudziestego trzeciego lutego. 

Repertuar Teatru Współczesnego dostępny: TUTAJ


 

Źródło: TEATR WSPÓŁCZESNY W SZCZECINIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Konstytucji 3 Maja. Fotorelacja