Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

W ZS 5 rywalizowali o tytuły najlepszego cukiernika i kucharza

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

18 stycznia w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie odbyły się dwa najważniejsze wewnątrzszkolne konkursy kulinarne.

W ZS 5 rywalizowali o tytuły najlepszego cukiernika i kucharza

18 stycznia w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie odbyły się dwa najważniejsze wewnątrzszkolne konkursy kulinarne. Uczniowie pionu gastronomicznego stanęli do walki o tytuły: „Najlepszego kucharza Zespołu Szkół nr 5” i „Najlepszego cukiernika Zespołu Szkół nr 5”. 

Z każdym podejmowanym przedsięwzięciem młodzież rozwija zawodowe umiejętności, sięga do nowinek kulinarnych i eksperymentuje, łącząc elementy tradycyjnej kuchni z aktualnymi trendami. 

Zaskakując jury, kucharze wykazali się znajomością kuchni molekularnej, cukiernicy zaś - najnowszymi trendami w pracy z izomaltem. A było o co walczyć, bo na zwycięzcę czekał zarówno zaszczytny tytuł, jak i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był sklep Bricomarché Strargard. Sponsor akcji wsparł również szkołę w doposażeniu pracowni gastronomicznej, inwestując tym samym w potencjał młodych talentów kulinarnych i rozwój pasji stargardzkiej młodzieży.


Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu i przygotowane przez nich pyszności. Zapraszamy do obejrzenia galerii.  

I miejsce, w kategorii kucharskiej, ex aequo zajęły: Magdalena Jończyk i Julia Smagowicz. Odpowiednio za danie: tatar z łososia wędzonego na guacamole z kawiorem z galarety o smaku pomarańczy oraz z chipsami z płatków glonów nori, oraz pieczony łosoś na puree dyniowo-batatowym z warzywami i sosem z granata. 
 
Wśród cukierników na pierwszym miejscu uplasował się smakowity tort Angeliki Hilgier.

Młodzi adepci sztuki kulinarnej wyznają zasadę „ Gotowanie jest jak miłość. Należy do niego podejść bez opamiętania albo nie podchodzić wcale”.

 

Źródło: Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja