Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

„Niebezpieczni Dżentelmeni” w kinach Helios

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Jak poradzić sobie ze skutkami zakopiańskiej imprezy, na której ktoś (dosłownie) zaliczył zgon, a wielki KAC GIEWONT pozostawił tęgie RYSY w świadomości i pamięci wszystkich jej uczestników?

„Niebezpieczni Dżentelmeni” w kinach Helios

Jak poradzić sobie ze skutkami zakopiańskiej imprezy, na której ktoś (dosłownie) zaliczył zgon, a wielki KAC GIEWONT pozostawił tęgie RYSY w świadomości i pamięci wszystkich jej uczestników? Czegoś takiego w polskim kinie jeszcze nie było. Ta historia mogła się wydarzyć, ale widzowie nie znajdą jej na kartach podręczników. Helios zaprasza na premierowe seanse zaskakującej komedii kryminalnej „Niebezpieczni Dżentelmeni” od 20 stycznia.

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski, cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy, budzą się po całonocnej imprezie. Głowy im pękają od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki... Dodatkowo do drzwi dobijają się stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy.

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego – wszystko to znalazło się w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego. Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.


Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski po raz pierwszy razem na dużym ekranie. Tej brawurowej premiery absolutnie nie można przegapić! Bilety na seanse komedii kryminalnej „Niebezpieczni Dżentelmeni dostępne są na stronie www.helios.pl/nd oraz w kinowych kasach, a także w mobilnej aplikacji.

 

Źródło: Helios
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria