Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Anioły strzegą bram

Dodano: 2 miesiące temu

Ta wyjątkowa dekoracja co roku upiększa hol Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17.

Anioły strzegą bram

Ta wyjątkowa dekoracja co roku upiększa hol Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17. Zawsze zachwyca jednak czymś nowym. Tym razem w bożonarodzeniowej szopce pojawiły się różne spojrzenia na jeden z naszych najbardziej charakterystycznych zabytków – Bramę Młyńską. Wszystkie dzieła przygotowały dzieci z Pracowni Ceramiki i Rzeźby Młodzieżowego Domu Kultury.
 

Szopka od lat zachwyca mieszkańców, którzy odwiedzają Urząd Miejski w okresie świątecznym. Łatwo ją znaleźć – wystarczy wejść głównymi drzwiami od ul. S. Czarnieckiego i iść w prawo, w kierunku Biura Obsługi Klienta. Tam na widzów czeka już bożonarodzeniowa instalacja. W centralnym punkcie jest największa rzeźba, a całość uzupełniają kolejne Bramy Młyńskie wraz z czuwającymi nad nimi – i całym miastem – aniołami. Szopkę w urzędzie można oglądać od poniedziałku do piątku 8:00-18:00 aż do Święta Trzech Króli (6.01., piątek).
 

Przy okazji podziwiania świątecznych ozdób warto zerknąć na nowość – oryginalną ceramiczną ozdobę, którą wykonali młodzi artyści ze Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”. Płaskorzeźba przedstawia Ratusz Staromiejski, odwach i kamienice przy Rynku. Ją również można znaleźć w BOK. O tym projekcie więcej pisaliśmy tutaj.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria