Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Brak porozumienia z wierzycielem skutkuje eksmisją. Koniec z bezkarnością

Dodano: 2 miesiące temu

Kolejni dłużnicy wyeksmitowani z mieszkań.

Brak porozumienia z wierzycielem skutkuje eksmisją. Koniec z bezkarnością

W okresie od 19 września do 3 października 2022 r. komornik sądowy na wniosek Gminy przeprowadził eksmisje z pięciu lokali zlokalizowanych przy ulicach: W. Polskiego 84, Kochanowskiego 32, Zwycięzców 5, Jagiellońska 26b, Piłsudskiego 94 w Stargardzie.

Każda z nich odbywała się w asyście policji i przy udziale pracowników STBS.

Wszyscy eksmitowani mieli wcześniej możliwość porozumienia z wierzycielem, którego reprezentuje STBS. Otrzymywali propozycje spłaty zaległości w ratach, zamianę na lokal o niższych opłatach w ramach realizowanej przez Biuro Koncepcji Zamian,  oferowano im lokale do najmu socjalnego – jeśli tak orzekł Sąd w wyroku o eksmisję.

Z uwagi na dwuletni okres wstrzymania eksmisji przez ustawę covidową dłużnicy poczuli się bezkarni. 

Sytuacja uległa zmianie w br. kiedy to wykonano już 20 eksmisji z lokali komunalnych i STBS. Kolejne są na etapie przygotowania, aby mogły odbyć się jeszcze przed rozpoczęciem okresu ochronnego.

Znaczący wpływ na podejmowanie decyzji o kolejności eksmisji ma też postawa dłużników. Zdarzały się  przypadki, że petycje o przyspieszenie eksmisji składali wszyscy mieszkańcy budynku, w którym dłużnik zamieszkiwał.

Zdarzają się również odmienne postawy, jak w przypadku eksmisji przy ulicy W. Polskiego.  W tym przypadku dłużnik w dniu eksmisji dobrowolnie opróżnił lokal i przekazał lokal komornikowi.

Źródło: STBS
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria