Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Noc bibliotek w Stargardzie

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Wczoraj w Książnicy Stargardzkiej odbyło się VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem ?To się musi powieść?.

Noc bibliotek w Stargardzie

Wczoraj w Książnicy Stargardzkiej odbyło się VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Harmonogram wydarzenia obejmował nietypowe i ciekawe atrakcje zarówno dla młodszych i tych starszych.

Stargardzka biblioteka przy wsparciu organizatorów przygotowała dla czytelników specjalne zabawy, które miały na celu przekonać ich do odwiedzenia jej nie tylko podczas tej nocy. Program pt. „Randka w ciemno z … biblioteką?” obejmował m.in. zagadki w kodach QR, które schowane były na terenie całej biblioteki. Na parterze znajdowała się strefa caffee, wypożyczanie książek w ciemno, wśród których mogła być ukryta czerwona koperta z niespodzianką. Były także zabawy dla dzieci z supermenem. Wyżej mieściły się inne atrakcje, m.in. po nitce do kłębka, gdzie trzeba było pociągnąć za sznurek i w ten sposób wylosować książkę, wróżenie z kart czy wystawę książek „bądź super” dla najmłodszych. Na drugim piętrze uczestnicy mogli zagrać w gry planszowe, wykonać samodzielnie okulary Vr do smartfona oraz uczestniczyć w zajęciach z rozszerzonej rzeczywistości.
Podczas wydarzenia nie zabrakło także ciekawych i inspirujących rozmów o książkach.

Ta ogólnopolska akcja ma na celu zachęcić do czytania poprzez reklamowanie lokalnych bibliotek. Od lat wiele książnic bierze w niej udział i prezentuje się jako idealne miejsce do zapoznania się z kulturą, rozmaitymi ideami czy pisarstwem. Dzięki temu w tym roku około 1500 bibliotek wsparło ten projekt. Miejmy nadzieje, że zainteresowanie czytelnictwem dzięki tej inicjatywie wzrośnie.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria