Dzisiaj jest: 30.5.2023, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Pożegnanie przestrzeni dźwięku

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Do historii przeszła już II edycja Międzynarodowego Festiwalu ?Soni Spatium?.

Pożegnanie przestrzeni dźwięku

Do historii przeszła już II edycja Międzynarodowego Festiwalu „Soni Spatium”. 

Trzydniowe wydarzenie muzyczne zakończył niedzielny koncert zorganizowany w kościele św. Jana, podczas którego można było usłyszeć m.in chór akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, orkiestrę „Cameratę” i sopranistkę - Annę Wilk.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę miłośnicy dźwięków spotkali się w Stargardzkim Centrum Kultury. Ze sceny popłynęły dźwięki poloneza, kujawiaka, oberka, krakowiaka i czardasza w wykonaniu instrumentalistów z zespołu Joachim Mencel Quintet. Prócz wydarzeń muzycznych przez weekend odbywały się również wydarzenia kulturalne. Stargardzianie mieli do wyboru koncerty, prelekcje i wystawy. 

Festiwal „Soni Spatium”, którego organizatorem jest Fundacja Camerata Stargard to hołd złożony profesorowi Markowi Jasińskiemu, który pochodził ze Stargardu. Wybitny kompozytor zmarł w 2010 roku. Był nie tylko wybitnym muzykiem, ale również wspaniałym pedagogiem i profesorem Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy. 

Foto wg opisu: Marek Strychalski & Dariusz Górski

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
XXVIII Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych - Stargard. Fotorelacja