Dzisiaj jest: 22.2.2024, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

XX ? LECIE CHÓRU CANTORE GOSPEL

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

XV WARSZTATY STARGARD GOSPEL DAYS

XX ? LECIE CHÓRU CANTORE GOSPEL

W dniach 9-11.09.2022 odbyły się XV warsztaty Stargard Gospel Days organizowane przez Stargardzkie stowarzyszenie Muzyczne Cantore Gospel.

Były to wyjątkowe trzy dni warsztatów połączone ze świętowaniem jubileuszu 20-lecia chóru Cantore Gospel.

Warsztaty tradycyjnie odbywały się w Stargardzkim Centrum Kultury, a organizator jak co roku zapewnił bezpłatny wstęp dla wszystkich miłośników śpiewania.

W tym roku świeżości i energii dodała nowa instruktorka Anna Maria Mbayo, która wraz z Eggo Fuhrmannem prowadziła warsztaty muzyczno – wokalne.

Zwieńczeniem warsztatów był koncert, który odbył się w niedzielę w Teatrze Letnim o godzinie 17:00. Koncert rozpoczął się przygotowywanymi przez chór sentymentalnymi utworami wykonywanymi niegdyś przez twórców pod dyrygenturą Marii Pyry – założycielki Cantore Gospel. Następnie zostały wykonane utwory warsztatowe, nie tylko w języku polskim i angielskim, ale również w tradycyjnych językach afrykańskich.

Atmosfera oraz energia udzieliła się również publiczności, która włączyła się do tańca i wspólnego śpiewu. Wszystkim uczestnikom wydarzenia koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń, a jubilatom przywołał wspomnienia. Po koncercie chórzyści oraz przyjaciele Cantore Gospel udali się  na wspólne świętowanie, gdzie wznieśli toast za dwudziestoletnią działalność, jak i zdrowie dyrygentki, życząc sobie tym samym wytrwałości na kolejne lata wspólnego śpiewania.


INSTRUKTORZY:
Anna Maria Mbayo
Eggo Fuhrmann

DYRYGENT:
Maria Pyra
MUZYCY TOWARZYSZĄCY PODCZAS WARSZTATÓW I KONCERTU FINAŁOWEGO:
Instrumenty klawiszowe: Eggo Fuhrmann, Marek Adamowski i Daniel Ziomko
Perkusja: Marcin Rakowski
Bas: Michał Kisiel i Wojciech Gunia
Gitara elektryczna: Grzegorz Kaczmar i Łukasz Wons

Galeria zdjęć: TUTAJ

Źródło: Cantore Gospel
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja