Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Porządek i kasa idą w parze

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Aż 50 000 tysięcy złotych może zasilić budżet którejś z miejskich placówek oświatowych a nasze miasto zyskać tytuł ?Polskiej Stolicy Recyklingu?.

Porządek i kasa idą w parze

Aż 50 000 tysięcy złotych może zasilić budżet którejś z miejskich placówek oświatowych a nasze miasto zyskać tytuł „Polskiej Stolicy Recyklingu”.

Żeby nagrody trafiły właśnie do nas, wystarczy poważnie podejść do tematu zbiórki śmieci elektrycznych. Wszystko dzięki programowi Fundacji „Odzyskaj Środowisko”, w którym bierze udział nasze miasto.

 

Głównym założeniem projektu jest zebranie jak największej ilości zużytego sprzętu elektrycznego do 30.11.2022 roku. Mamy więc 3 miesiące na posprzątanie naszych domów. Dzięki temu zyskamy nie tylko porządek, ale również szanse na wygraną.

Co należy zrobić? „Porządki należy zacząć od wyrzucenia  elektroodpadów zalegających w naszych domach. Koniecznie do czerwonych pojemników rozstawionych na terenie miasta” - mówi Julita Siek z Zakładu Usług Komunalnych. Tu znajdziecie lokalizację pojemników (link). „Będziemy również organizować zbiórki dedykowane programowi, o których wcześniej poinformujemy. W ich trakcie będziemy zbierać odpady elektryczne. Podobnie będą wyglądać akcje w szkołach i przedszkolach. Dzieci będą mogły przynosić np. zużyte baterie, akumulatory, zepsute telefony czy inny wysłużony i niepotrzebny sprzęt. Odpady elektryczne będzie odbierała firma MB Recycling. Również te wielkogabarytowe. Po zgłoszeniu pracownicy przyjadą do domu i bezpłatnie odbiorą śmieci elektryczne” - dodaje. Szczegóły znajdziecie tutaj (link). „Mam nadzieję, że akcja zmobilizuje Stargardzian i nie tylko uda nam się stanąć na podium, ale przede wszystkim wzrośnie nasza wiedza na temat ekologii i segregacji odpadów. To cel nadrzędny tego programu” - podkreśla Julita Siek.
 

Celem ogólnopolskiego programu „Elektryczne śmieci” jest nie tylko poprawienie świadomości ekologicznej Polaków, ale również propagowanie wiedzy na temat właściwej segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i niebezpiecznych substancji, które się w nim znajdują. Równie istotnymi elementami projektu jest umiejętność segregacji odpadów, a także kształtowanie kreatywności i promowanie rywalizacji fair-play. Szczegóły akcji „Polska Stolica Recyklingu” zamieszczamy poniżej (link).
 

Źródło: Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja