Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Jarmark Bożonarodzeniowy pozwoli poczuć atmosferę świąt

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

To będzie prawdziwie świąteczny weekend w Szczecinie.

Jarmark Bożonarodzeniowy pozwoli poczuć atmosferę świąt

W dniach 10-12 grudnia na Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza pozwoli poczuć magię świąt.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W radiu i telewizji od kilku dni atakują nas świąteczne reklamy, a od piątku Stargard udekorowany jest zimowymi akcentami świetlnymi. Każdy, kto chciałby poczuć magię świąt i zagłębić się w bożonarodzeniową tradycję, będzie mógł to zrobić w dniach 10-12 grudnia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Odbędzie się tam Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wspólne kolędowanie, degustacje wigilijnych potraw czy pomysły na gwiazdkowy prezent- to wszystko zaoferują odwiedzającym wystawcy zgromadzeniu na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Na zamkowym dziedzińcu zapanuje klimat świąt, pachnących choinką, cynamonem i gorącą czekoladą. Wystawy urozmaicą występy artystyczne i spektakle oraz konkursy związane z tematyką świąteczną. Na najmłodszych odwiedzających czekają ciekawe animacje z żonglerami i szczudlarzami oraz spotkania z Mikołajem z zaprzęgiem reniferów. Świąteczną muzykę zapewnią m.in. Sweet Four, Trio Con Fuoco czy Orkiestra Wojskowa w Szczecinie.

Przez trzy dni trwania imprezy będzie można poczuć smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. W przystrojonych świątecznymi ozdobami drewnianych domkach, prezentować się będą członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie oraz producenci wytwarzający produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Oferować będą produkty takie jak miody, ogórki, pierniki, wyroby rybne, produkty z róży, soki czy ręcznie wyrabiane cukierki bez glutenu, laktozy oraz bez konserwantów.

Tradycyjny jarmark świąteczny, pełen regionalnych przysmaków, rękodzieła, świątecznych ozdób i upominków, organizowany jest na Zamku zawsze w grudniu przed Bożym Narodzeniem. Organizatorem jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, a wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

Źródło foto: 
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria