Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Zwycięstwem przypieczętowali awans. Kibice czekają na derby Stargardu

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Na to zanosiło się już od dawna, ale w sobotę stało się faktem.

Zwycięstwem przypieczętowali awans. Kibice czekają na derby Stargardu

Na dwie kolejki przed końcem sezonu piłkarze Polski Cukier Kluczevii Stargard zapewnili sobie zwycięstwo w zachodniopomorskiej IV lidze. To daje im awans do III ligi. Fani stargardzkiego futbolu czekają na derby. Dokładnie tydzień przed awansem Polski Cukier Kluczevii do III ligi spadli Błękitni.

Po zeszłorocznych covidowych zawirowaniach (były awanse, ale anulowano spadki) w IV lidze grało aż 21 drużyn. Po rozegraniu 38 z 40 spotkań Polski Cukier Kluczevia ma 87 punktów i efektowny bilans bramkowy (112 strzelonych przy 42 straconych). Jej najgroźniejszym rywalem była Vineta. Dopiero ostatni kryzys - pięć remisów w pięciu meczach sprawił, że ekipa z Wolina traci już w tabeli 10 "oczek".

Losy awansu rozstrzygnął sobotni remis Vinety 1:1 z Hutnikiem Szczecin. Lider grał później i cieszyć mógł się jeszcze przed swoim meczem. Nie odpuścił jednak pokonując na wyjeździe 3:1 Olimp Gościno.

W tym sezonie - podobnie, jak w poprzednim były już derby Kluczevii, ale z rezerwami Błękitnych Stargard. Do ligowych pojedynków pierwszych drużyn doszło natomiast po raz ostatni w sezonie 2006/2007. Obie ekipy grały wtedy w zachodniopomorskiej IV lidze. Różnica jednak taka, że był to czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce. Teraz po licznych reformach czwartym poziomem jest III liga, do której spadli Błękitni, a awansowała Kluczevia. Zachodniopomorskich drużyn będzie tam jednak niewiele, a zagrają też zespoły z trzech innych województw.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2