Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Prace w Stargardzkim Centrum Nauki idą pełną parą

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W Stargardzkim Centrum Nauki przy ul. Chrobrego światła nie gasną do późnych godzin.

Prace w Stargardzkim Centrum Nauki idą pełną parą

Prace budowlane idą pełną parą. Co aktualnie się tam dzieje?

Budowa Stargardzkiego Centrum Nauki cały czas postępuje. Wielu mieszkańców miasta przechodząc ul. Chrobrego, zastanawia się, co aktualnie dzieje się we wnętrzu budynku. Z zewnątrz widać postęp przy demontażu rusztowań budowlanych, które odsłoniły elewację kamienicy.

Dużo dzieje się wewnątrz budynku. Jak informuje Michał Dudzik, kierownik robót budowlanych, aktualnie prowadzone się prace wykończeniowe oraz przygotowanie do prac związanych z zagospodarowaniem terenu. - Szykujemy się pod montaż lamp oraz wykonanie chodników- mówi Michał Dudzik. - W środku montujemy osprzęt, lampy, uzupełniamy wykładziny, wykonujemy prace związane z sufitami- dodaje.

Projekt "Rewitalizacja budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie- Stargardzkie Centrum Nauki" współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jego celem jest poprawa jakości i dostępności infrastruktury publicznej przyczyniająca się do rozwiązania problemów społecznych, przestrzennych i gospodarczych obszaru rewitalizacji "Śródmieście-Starówka".

W ramach projektu zaplanowano m.in. rewitalizację budynku zabytkowej (ujętej w Gminnej Ewidencji Zabytków) kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie poprzez wykonania rozbiórki zabytkowej kamienicy i jej odtworzenia oraz utworzenie w niej Stargardzkiego Centrum Nauki – placówki, która będzie umożliwiała zwiedzającym (głównie dzieciom i młodzieży) rozwój twórczego myślenia i kreatywności oraz wzbogacała ich wiedzę uzyskaną w szkołach.

Budowa Stargardzkiego Centrum Nauki kosztować będzie prawie 8 milionów złotych.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA