Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Deszczówka z dofinansowaniem

Dodano: 3 tygodnie temu

5000 zł mogą dostać właściciele domów jednorodzinnych, którzy zamontują na swoich działkach zbiorniki retencyjne albo np. wykonają instalację do wykorzystania zatrzymanej deszczówki.

Deszczówka z dofinansowaniem

Trwa nabór wniosków do programu „Moja Woda” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zgłoszenia są przyjmowane internetowo – przez Portal Beneficjenta.
 

W ramach programu aż 100 000 000 zł może trafić do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się zatrzymywać i wykorzystywać wodę deszczową. Nabór wniosków rozpoczął się w marcu i trwa do wyczerpania środków. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na instalacje do zbierania i zagospodarowania wód opadowych, wykonanie tzw. zielonych dachów z warstwą drenażową i rozszczelnienie powierzchni nieprzepuszczalnych. Szczegóły tutaj.
 

Wnioski są przyjmowane od właścicieli lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. W programie mogą wziąć udział także osoby, które dopiero planują budowę. Aby starać się o dofinansowanie, najpierw trzeba założyć konto na Portalu Beneficjenta. Szczegółową instrukcję i dodatkowe informacje są tutaj.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA