Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Chcą, by ul. Kasztelańska była dwukierunkowa

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Mieszkańcy nowego bloku przy ul. Kasztelańskiej chcą, by zmienić organizację ruchu na ich ulicy.

Chcą, by ul. Kasztelańska była dwukierunkowa

Proponują wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.

Radny Rady Miejskiej Mariusz Smuga zwrócił się do Prezydenta Miasta w imieniu mieszkańców nowopowstałego budynku przy ul. Kasztelańskiej z ich problemem. W chwili obecnej na ul. Kasztelańskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Po oddaniu nowego budynku mieszkalnego zaistniała potrzeba łatwiejszego dojazdu do głównej ulicy, czyli ul. Chrobrego. - Szerokość ul. Kasztelańskiej jest wystarczająca do ruchu w obu kierunkach. Przy wjeździe w ul. Chrobrego proponuję postawić znak C-2 nakaz skrętu w prawo. Odcinek Kasztelańska-Spichrzowa pozostałby bez zmian jako ulica jednokierunkowa- proponuje radny. - Nowa organizacja ruchu poprawi komunikację mieszkańcom nowopowstałego budynku- dodaje Mariusz Smuga.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu informuje, że w rejonie skrzyżowania ul. Bolesława Chrobrego z ul. Kasztelańską prowadzony jest obecnie remont oraz przebudowa kamienicy, w której ma powstać Stargardzkie Centrum Nauki. W 2015 roku miasto wydało zgodę dla inwestora, czyli Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na przebudowę chodnika oraz wykonanie zatoki umożliwiającej równoległe parkowanie ul. Kasztelańskiej, w celu zbilansowania niezbędnych miejsc postojowych. - Zgodnie z planowanym sposobem zagospodarowania pasa drogowego szerokość jezdni ul. Kasztelańskiej przy skrzyżowaniu z ul. Bolesława Chrobrego będzie wynosiła 4 m. W związku z powyższym szerokość jezdni jest niewystarczająca na wprowadzenie na tej ulicy ruchu dwukierunkowego.  

Inwestorem budynku przy ul. Kasztelańskiej jest stargardzka firma Darkat. Nowe mieszkania usytuowane są na Starym Mieście, w bezpośrednim sąsiedztwie parku, ścieżki rowerowej, sklepów i galerii handlowej.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria