Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Kolejni nietrzeźwi i przekraczający prędkość kierujący wyeliminowani z dalszej jazdy

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, nadzorowanie płynności ruchu drogowego oraz reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia

Kolejni nietrzeźwi i przekraczający prędkość kierujący wyeliminowani z dalszej jazdy

to główne zadania policjantów stargardzkiej drogówki. Tylko wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących oraz kolejnych dwóch, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.
 

Podczas patrolowania ulic naszego miasta około godz. 16:40 policjanci zauważyli jak kierowca skody na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego a Wojska Polskiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca zignorował polecenia mundurowych i przyśpieszył. Mężczyzna wjechał w ulicę Piłsudskiego, zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę na pieszo. Po krótkim pieszym pościgu został zatrzymany. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.
 

Kolejnym zatrzymanym nietrzeźwym był kierujący fordem. Mężczyzna na ul. Przedwiośnie w Stargardzie podczas parkowania uszkodził inne dwa pojazdy. 35- latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Stracił prawo jazdy.
 

Trzecim zatrzymanym kierującym był 74- letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna kierował autem będąc w stanie po użyciu alkoholu – 0,40 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy golfa prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.
 

Czwartym zatrzymanym kierującym był kierowca mercedesa, który w swoim organizmie miał blisko 0,90 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 36- latek nie posiada prawa jazdy.

Policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali także dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z duża prędkością. Kierująca passatem w Morzyczynie jechała 102 km/h, natomiast kierowca opla w Kolinie na terenie gminy Dolice 125 km/h. Oboje stracili prawa jazdy nja 3 miesiące. Zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA