Kończy się okres wakacyjny, wracamy z wczasów, wakacji, czas wrócić do normalnego rytmu życia. A COVID1-19? No cóż, trzeba się nauczyć z nim żyć. Przestrzegać reżimów sanitarnych, ale nie dajmy się zwariować, bo każda skrajność szkodzi. Więc – uważajmy na siebie.
Poniżej repertuar Teatru Współczesnego na wrzesień.
Michał Kmiecik
KRÓŁ POTWORÓW
na podstawie niedokończonego dramatu „Na krawędzi”
Reżyseria: Marcin Liber
prapremiera: 11 września 2020
pierwszy pokaz (bez publiczności): 30 maja 2020
Czy można mówić o końcu świata na wesoło i z dystansem? Inspirowany monster movies oraz literaturą science fiction najnowszy spektakl w reżyserii Marcina Libera na podstawie scenariusza Michała Kmiecika w nieszablonowy sposób porusza temat nadchodzącej katastrofy i jej konsekwencji. Rozpoczynająca się w latach 60-tych XX wieku w sytuacji bankietowej akcja sztuki, w drugiej części spektaklu przenosi się do nieodległej nam przyszłości. W rzeczywistości tej, po radykalnych zmianach klimatycznych i przegranej przez Polskę wojnie polsko-amerykańskiej, pewnego dnia spotyka się grupa byłych żołnierzy, by wybrać się na pierwsze po wojnie polowanie. W lesie kryje się jednak coś dziwnego…
Pozostałe terminy: 12.09.2020 - 19:00, 13.09.2020 – 17.00, 17 – 19.09. 2020 – 19.00
Duża Scena
Link do wydarzenia: TUTAJ
Inga Iwasiów
SMAKI I DOTYKI
na podstawie opowiadania 'Porada"
Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem. Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.
Terminy spektaklu: 12 – 13.09.2020 – 19.00
Teatr Mały.
Spektakl trwa: 60 minut (bez przerwy)
Link do wydarzenia: TUTAJ
Joan Lindsay
PIKNIK POD WISZĄCĄ SKAŁĄ
Reżyseria: Mira Mańka
Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy. Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.
Termin spektaklu: 23.09.2020 - 19.00
Duża Scena
spektakl trwa: 50 minut
Link do wydarzenia: TUTAJ
Michele Riml
RAJ DLA OPORNYCH
Reżyseria: Justyna Celeda
Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda…
Terminy spektaklu: 25-26.09.2020 - 19.00, 27.09.2020 – 17.00
Duża scena
Spektakl trwa: 120 minut (1 przerwa)
Link do wydarzenia: TUTAJ
KOBIETA ZAGROŻONA NISKIMI ŚWIADCZENIAMI EMERYTALNYMI
występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer (gościnnie)
współpraca dramaturgiczna: Jakub Skrzywanek
Autoironiczny stand up / kabaret / recital, w którym to, co rzeczywiste miesza się z tym, co wyobrażone i połyskliwe. Maria Dąbrowska w roli uskrzydlonej diwy (i jednocześnie samej siebie) porywa swą charyzmą publiczność, która przyjmuje rolę wiernych fanów. Spektakl staje się rodzajem afirmacyjnego show, w którym poprzez oczyszczający śmiech potrafimy wspólnie skonfrontować się z wiecznie niezaspokojonym pragnieniem uznania i miłości. W tle między innymi „Szare miraże”, „Voyage, voyage” czy „Samba przed rozstaniem” w nietuzinkowych aranżacjach Piotra Klimka, wyśpiewane przy akompaniamencie Kuby Fiszera i jego zestawu perkusyjnego.
Termin spektaklu: 27.09.2020 - 17.00
spektakl trwa: 80 minut
Teatr Mały
Link do wydarzenia: TUTAJ
Link do strony głównej: TUTAJ
Zdjęcie slider: Włodzimierz Piątek
Zdjęcie główne: Waldemar Paradowski