Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Zmarnowana szansa PGE Spójni Stargard. W czwartej kwarcie zabrakło argumentów

Dodano: 4 lata temu Autor:

Koszykarze PGE Spójni Stargard wygrali trzy kwarty, mieli nawet 24 punkty przewagi, ale ostatecznie przegrali z Anwilem Włocławek.

Rywale podobnie, jak w kilku innych sparingach świetnie finiszowali. Czwartą kwartę wygrali 32: 8, a cały mecz 95:90.

Dla obu drużyn był to drugi mecz na turnieju w Toruniu. PGE Spójnia zremisowała w piątek z Arged BmSlam Stalą Ostrów Wielkopolski 94:94, a Anwil wygrał z Polskim Cukrem Toruń 90:75. Rywale zagrali w sobotę bez kontuzjowanych Mckenzie Moore’a, Ivicy Radicia i Wojciecha Tomaszewskiego oraz Garlona Greene’a, który nie dołączył jeszcze do kolegów z drużyny. Większe szczególnie w końcówce okazały się jednak osłabienia PGE Spójni.

W ogóle na parkiecie nie pojawił się Wayne Blackshear. Na początku drugiej kwarty po jednej z ofensywnych akcji urazu nabawił się Ricky Tarrant. Amerykanin w 12 minut zdobył 12 punktów i rozdał trzy asysty. Do końca pozostał trzecim strzelcem zespołu.

Do tego w trzeciej kwarcie kontuzji doznał utykający Mateusz Kostrzewski (11 punktów, 4/8 z gry w 18 minut). W czwartej kwarcie boisko za pięć przewinień musieli natomiast opuścić Filip Matczak i Omari Gudul. Gdy podstawowa rotacja składa się z ośmiu koszykarzy, a pięciu z nich w końcówce brakuje na boisku trudno myśleć o dobrym wyniku. Szansę w tym spotkaniu dostali Dominik Grudziński (11,5 minuty), Szymon Szmit (11 minut) i Szymon Walczak (25 minut).

PGE Spójnia nie pozwoliła odskoczyć rywalowi tak, jak było to we wcześniejszych sparingach. Anwil prowadził na początku 9:4, ale nie była to wielka przewaga. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty nasi koszykarze zdobyli 10 punktów z rzędu przejmując kontrolę nad spotkaniem.

Przewaga nadal rosła, a po 20 minutach było 56:39. Filip Matczak zdobył w tej połowie 18 z 23 swoich punktów. Ten koszykarz rozgrywał zdecydowanie lepsze zawody niż w piątek (4/4 za dwa i 3/5 za trzy). Dołożył również siedem zbiórek i cztery asysty.

Wspierał go Kacper Młynarski, który uzyskał 20 oczek (9/10 z rzutów wolnych, 3/9 za trzy). Baylee Steele dołożył dziewięć punktów i osiem zbiórek, a Tomasz Śnieg rozdał 12 asyst. Kapitan Biało-Bordowych musi jeszcze popracować nad skutecznością, bo przeciwko Anwilowi trafił 1/7 prób z gry.

W trzeciej kwarcie było nawet 66:42. Druga część to jednak show Deishuana Bookera, który wbijał się pod kosz. Wymuszał też sporo przewinień. W pewnym momencie sam ciągnął grę Anwilu zdobywając wszystkie punkty dla swojej drużyny. W całej drugiej połowie rzucił 32 z 34 swoich punktów. Był nie do zatrzymania i to pomimo faktu, że grał z czterema faulami. Po pięć przewinień popełnili za to Adrian Bogucki oraz Tre Bussey.

Booker trafił 7/9 prób z gry (6/7 za dwa). Wykorzystał 19/21 rzutów wolnych. Miał również osiem zbiórek i sześć asyst. Drugim trudnym do zatrzymania graczem był Krzysztof Sulima - 20 punktów (5/7 z gry i 9/12 z rzutów wolnych) oraz dziewięć zbiórek.

Anwil dopadł Biało-Bordowych. Wszystkie straty zniwelował w czwartej kwarcie serią 16 punktów z rzędu. Końcówka należała już do Rottweilerów i nie było to zaskoczeniem wobec eksperymentalnego składu, jaki wystawił wtedy trener Jacek Winnicki.

Anwil trafił 17/25 prób za dwa i 8/25 za trzy punkty. Wykorzystał też 37/47 rzutów wolnych. PGE Spójnia popełniła dziewięć strat przy 16 rywala. Miała trochę mniej zbiórek (35:39). Trafiła 10/30 prób z dystansu i 26/40 rzutów wolnych. Generalnie był to długi mecz, pełen walki i wymuszonych przewinień.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 95:90 (24:25, 15:31, 24:26, 32:8)

Anwil: Deishuan Booker 34, Krzysztof Sulima 20, Artur Mielczarek 12, Przemysław Zamojski 11, Walerij Lichodiej 8, Adrian Bogucki 7, Andrzej Pluta 2, Tre Bussey 1.

PGE Spójnia: Filip Matczak 23, Kacper Młynarski 20, Ricky Tarrant 12, Mateusz Kostrzewski 11, Baylee Steele 9, Szymon Walczak 5, Tomasz Śnieg 4, Dominik Grudziński 3, Omari Gudul 3, Szymon Szmit 0.