Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pyrzyckie – widać nową drogę

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Przedłużenie ul. Powstańców Warszawy nabiera kształtu.

Pyrzyckie – widać nową drogę

Przedłużenie ul. Powstańców Warszawy nabiera kształtu. Na nowej drodze położono już pierwszą warstwę bitumiczną. Wykonano też m.in. kanalizację deszczową, sanitarną i sieć wodociągową. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy os. Pyrzyckiego pojadą tam jeszcze w tym roku.
 

Inwestycja umożliwi połączenie ul. Powstańców Warszawy z ul. W. Broniewskiego. Takie rozwiązanie ułatwi kierowcom zarówno wyjazd z osiedla, jak i powrót do domów. Nowa jezdnia ma 7 m szerokości. Po obu stronach wykonane będą chodniki i ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu przedłużonej ul. Powstańców Warszawy i ul. W. Broniewskiego trwają również prace nad budową ronda. W tym miejscu wykonano już sieć energetyczną i przepust pod drogą wojewódzką (ul. W. Broniewskiego).
 

Dodatkowo w ramach tej inwestycji mieszkańcy zyskają kolejny fragment osiedlowej drogi z mini rondem – od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą. Dzięki temu poprawi się komfort zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Łączny koszt wszystkich robót to prawie 7 000 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA