Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Kolejny rekordowy rok WOŚP-u. Czy w przyszłym roku przekroczy 200?

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku uzbierała aż 186 133 610 złotych i 66 groszy.

Kolejny rekordowy rok WOŚP-u. Czy w przyszłym roku przekroczy 200?

To jest o około 10 milionów więcej niż w roku poprzednim. Taką informację podał na niedzielnej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Szef WOŚP na niedzielnej konferencji zaprezentował oficjalną kwotę tegorocznej zbiórki. Wynik 186 133 610 złotych i 66 groszy to absolutny rekord jeżeli chodzi o istnienie całej akcji. Rok 2020 okazał się być bogatszy o prawie 10 milionów. W poprzednim roku zebrano 175 938 717 złotych i 56 groszy.

Polacy znów pokazali, że potrafią się zmobilizować niezależnie od nastrojów panującej władzy, której działalność WOŚP-u nie jest do końca na rękę. Sam Jerzy Owsiak również dał jasno do zrozumienia swoje stanowisko w sprawie 2 mld złotych przekazanych na media publiczne. Wielokrotnie powtórzył, że telewizja nie leczy i te dwa miliardy w żaden sposób nie wpłyną na zdrowie Polaków. Ich zdrowie zależy od pracy lekarzy i sprzętu na którym będą działać, a nie od tego co zobaczymy w telewizji.

Warto dodać, że WOŚP przez całe swoje istnienie zebrał około 1 miliarda złotych, które przeznaczył na zakup sprzętu do polskich szpitali.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk