Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

II Liceum Ogólnokształcące- od nowego roku szkolnego z oddziałem wojskowym

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Oddział przygotowania wojskowego rozpocznie działalność w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie.

II Liceum Ogólnokształcące- od nowego roku szkolnego z oddziałem wojskowym

Z formalnym wnioskiem w sprawie utworzenia oddziału Powiat Stargardzki wystąpił do Ministra Obrony Narodowej. Naukę w oddziale o profilu wojskowym, zainteresowani mogą  rozpocząć  w nowym roku szkolnym.
 

Zgodnie z przepisami Prawa oświatowego, od września 2020 r. oddziały przygotowania wojskowego mogą być tworzone w czteroletnich liceach ogólnokształcących i pięcioletnich technikach, po uzyskaniu zezwolenia Ministra Obrony Narodowej. O stosowną zgodę Powiat Stargardzki wystąpił w imieniu Dyrektora II LO. Placówka od dłuższego czasu prowadzi kształcenie o profilu wojskowym w utworzonych „klasach mundurowych”. Nowo utworzony oddział otwiera większe możliwości nauki w tym zakresie- pod patronatem resortu obrony. Absolwenci oddziału będą mogli także przygotować się do dalszego kształcenia, w interesujących ich kierunkach o profilu wojskowym.
 

Pozytywna decyzja Ministra Obrony, będzie podstawą do ogłoszenia wiosennej rekrutacji uczniów nowego oddziału wojskowego w II LO. Podstawę programową dla nowego oddziału ma przygotować MON, razem z resortem edukacji. Dotychczas klasy mundurowe- w tym te w „nowym ogólniaku”- działały trochę na zasadzie eksperymentu. Po zmianach kształcenie tego rodzaju- z własną podstawą programową- zostanie już prawnie sformalizowane z korzyścią dla uczniów, zainteresowanych ścieżką kariery zawodowej w Siłach Zbrojnych RP. .

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk