Dzisiaj jest: 25.9.2020, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Rozpoczęło się liczenie pojazdów

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła badanie natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach organizowanego co 5 lat Generalnego Pomiaru Ruchu.

Rozpoczęło się liczenie pojazdów
Punkty pomiarowe znajdują się w różnych miejscach regionu, także w samym Stargardzie.

Generalny Pomiar Ruchu będzie prowadzony przez cały rok, z podziałem na od 6 do 13 sesji pomiarowych. Na Pomorzu Zachodnim zlokalizowanych jest ponad 100 specjalnie wyznaczonych punktów pomiarowych. Jeden z nich znajduje się w Stargardzie przy ul. Gdańskiej. Na drogach w naszym regionie pomiar będzie dokonywany głównie metodą wideo rejestracji. Wcześniej badania takie przeprowadzały ekipy pomiarowe na drodze z wykorzystaniem liczenia ręcznego.

Wyniki uzyskane podczas GPR za pomocą kamer nagrywających ruch na drodze będą przeliczone przy użyciu wzorów matematycznych dając średnie dobowe natężenie ruchu. Przemieszczające się pojazdy zostaną rozbite na odpowiednie kategorie: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze.

Metoda wideo rejestracji zapewnia ogromne możliwości kontroli materiału i pozwala na dokumentację całego pomiaru, a często jest bardziej korzystna cenowo od pomiarów ręcznych lub automatycznych. Wyniki pomiarów generalnych stanowią podstawę wszelkich działań o charakterze planistycznym, projektowym i strategicznym w odniesieniu do sieci drogowej. Wykorzystywane są również w pracach związanych z zarządzaniem ruchem, analizach środowiskowych, ekonomicznych oraz przy tworzeniu statystyk.

Wyniki GPR będą dostępne w postaci opracowań, tabel, map i wykresów. Pierwsza publikacja w postaci "Syntezy wyników" planowana jest po 31 marca 2021 r., a dokument "Ruch drogowy 2020" opisujący szczegółowo wyniki GPR planowany jest po 31 września 2021 r.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marcin Parzybut - "Cudze chwalicie .." Wernisaż w Bramie. Photos by Jan Rybaczuk