Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Moc 170 koni oraz napęd 4X4- specjalnie dla policjantów z Suchania

Dodano: 8 miesięcy temu

Nowy radiowóz otrzymali funkcjonariusze Posterunku Policji w Suchaniu.

Moc 170 koni oraz napęd 4X4- specjalnie dla policjantów z Suchania

W przekazaniu i prezentacji pojazdu, obok burmistrz Suchania Stanisławy Bodnar uczestniczył Komendant Powiatowy Policji, insp. Robert Nowak.  Kupno pojazdu dofinansowano z policyjnego budżetu, w ramach realizowanego już od kilku lat programu modernizacji Policji. Drugą połowę przekazała Gmina Suchań. Przyjęta formuła dofinansowania „50/50” kosztów między Policją a samorządem, i w tym przypadku okazała się korzystna dla policjantów  oraz mieszkańców Suchania.
 

Obecny podczas prezentacji Komendant Powiatowy Policji podkreślał, że kupno  pojazdu okazało się możliwe, dzięki bardzo dobrej współpracy stargardzkich policjantów z gminnym samorządem Suchania. Jej efektem jest przekazanie nowego radiowozu, który ułatwi pracę funkcjonariuszom miejscowego posterunku. Pojazd marki KIA Sportage, ze 170- konnym silnikiem i napędem 4X4, będzie wykorzystywany do codziennych patroli miejscowości gminy Suchań, poprawi jakość i komfort służby policjantów, a także poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Prezentacja radiowozu była także okazją do promowania zawodu policjanta w ramach akcji rekrutacyjnej pod hasłem: „Zostań jednym z nas…”.
 

Nowy radiowóz przyda się również  podczas patroli  biegnącego przez Suchań  odcinka krajowej „10”. Techniczne osiągi oraz możliwości pojazdu mogą poskromić bowiem fantazję zmotoryzowanych, którym zdarzy się „zapomnieć” o przepisowej i bezpiecznej jeździe,  zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja