Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Karta Mieszkańca czeka

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Jeżeli masz już swój PIT za 2019 r. to możesz dostać Stargardzką Kartę Mieszkańca.

Karta Mieszkańca czeka

Na posiadaczy SKM czeka wiele zniżek i korzyści: tylko 40 zł za bilet miesięczny MPK (20 zł ulgowy), 15 zł za bilet do kina SCK w niedzielę i jedyne 32 zł za 4 wejścia na basen OSiR. Wniosek o wydanie karty możesz złożyć w Ratuszu na Rynku Staromiejskim, w urzędzie przy ul. Czarnieckiego 17 i – najwygodniej – przez internet.
 

SKM to szereg korzyści zarezerwowanych wyłącznie dla mieszkańców Stargardu. Zniżki będą obowiązywać od 1.02. (sobota). Aby otrzymać kartę, należy w zeznaniu podatkowym wpisać zarówno adres zamieszkania w naszym mieście, jak i wskazać Urząd Skarbowy w Stargardzie. Potrzebny będzie dokument potwierdzający tożsamość (ze zdjęciem) oraz pierwsza strona PIT za 2019 r. lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego ze wskazaniem Stargardu jako miejsce zamieszkania.
 

Wnioski o wydanie SKM można złożyć przez internet. Wystarczy kliknąć tutaj albo skorzystać ze skrzynki elektronicznej ePUAP (adres: /umstargard/SkrytkaESP). Przy tych opcjach po zgłoszeniu trzeba przyjść do Ratusza lub Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego i odbierając kartę, przedstawić do wglądu pozostałe dokumenty. W tych dwóch miejscach można też dostać kartę bez korzystania z internetu.
 

Posiadacze ważnej Stargardzkiej Karty Dużej Rodziny bez wymieniania karty korzystają ze wszystkich zniżek, które daje Stargardzka Karta Mieszkańca. To samo dotyczy właścicieli Stargardzkiej Karty Seniora. Wyjątkiem są osoby w wieku między 60 a 70 lat, chcące skorzystać ze zniżek na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Aby móc kupić tańsze bilety MPK, muszą wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca.
 

SKM wydawana jest w formie plastikowej karty zbliżeniowej lub aplikacji na smartfony. Wnioskodawcy sami mogą wybrać, która forma jest dla nich najwygodniejsza. Więcej informacji o SKM i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są tutaj.
 

WAŻNE WSKAZÓWKI!

  • Upewnij się u swojego pracodawcy czy w dokumentach widnieje twój adres zamieszkania w Stargardzie. Jeśli nie – zaktualizuj go jak najszybciej. Meldunek w tym przypadku nie decyduje. Liczy się tylko miejsce zamieszkania.
  • Korzystający z usługi Twój e-PIT powinni sprawdzić czy w przygotowanym rozliczeniu w polu miejsce zamieszkania jest Stargard i w rubryce Urząd Skarbowy widnieje Urząd Skarbowy w Stargardzie.
  • Wnioskując o SKM dla swojej rodziny, musisz znać nr PESEL każdego z jej członków.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA