Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Książki z dużymi czcionkami już na bibliotecznej półce

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację TESCO Książnica Stargardzka zgłosiła swój projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem”.

Książki z dużymi czcionkami już na bibliotecznej półce
W głosowaniu klientów sieci sklepów TESCO projekt uzyskał 30 tysięcy głosów i zdobył dla Książnicy Stargardzkiej kwotę 5 000 złotych na zakup wydawnictw dla osób słabowidzących.

We wrześniu Książnica Stargardzka przeprowadziła ankietę wśród czytelników, w której stargardzianie mogli zadecydować, jakie wydawnictwa mają być zakupione.
Uczestnicy ankiety zdecydowali, że mają to być książki z dużą czcionką o specjalnym kroju, nie audiobooki, a w szczególności powieści obyczajowe, sensacyjne, romantyczne i literatura popularnonaukowa.

28 listopada odbyła się uroczysta inauguracja księgozbioru z dużym drukiem.
Pracownicy Książnicy Stargardzkiej zakupili 133 książki, wybierając głównie takie, które dotychczas nie były dostępne w stargardzkim księgozbiorze.

Oficjalnego otwarcia księgozbioru dokonał Dyrektor Książnicy Stargardzkiej Krzysztof Kopacki. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi nastąpiło „przecięcie ciszy słowem”.  Do wspólnego czytania zaproszone zostały obecne podczas inauguracji Pani Prezydent Ewa Sowa, Pani Alicja Koźlik Radna Miasta Stargard i Veceprezes Stowarzyszenia Omne Verbum oraz przedstawicielka Zespołu Doradczego Prezydenta ds. Seniorów. Panie czytały fragmenty tekstów satyrycznych Artura Andrusa ze zbioru „Vietato Fumare” i zgodnie orzekły, że teraz spokojnie można zapodziać okulary, bo zastosowana w tych książkach czcionka zdecydowanie poprawia komfort czytania.

Zastępca Dyrektora Książnicy Stargardzkiej Marcin Rumiński podkreślił, że jest to tylko zaczątek księgozbioru ułatwiającego czytanie osobom niedowidzącym i słabowidzącym. W przyszłym roku Książnica Stargardzka planuje powtórnie ubiegać się o grant przyznawany przez Fundację TESCO.

Książki z dużym drukiem są dostępne w Wypożyczalni Książnicy Stargardzkiej.
Pierwsze egzemplarze zostały wypożyczone tuż po inauguracji, przez obecnych na uroczystości przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Zespołu Doradczego Prezydenta ds. Seniorów.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA