Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Spędzaj Czas Kulturalnie. [2 - 14 listopada].

Dodano: 5 lat temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane w okresie od 2 do 14 listopada seanse filmowe,

Spędzaj Czas Kulturalnie.  [2 - 14 listopada].
ale też inne wydarzenia kulturalne, które czekają stargardzian już niebawem.

1 listopada Stargardzkie Centrum Kultury będzie nieczynne.

Stargardzkie maluchy w dalszym ciągu mogą zobaczyć co przytrafiło się „Rodzinie Adamsów” po przeprowadzce do New Jersey.

Są też nowości dla najmłodszych kinomanów:

„O YETI!”, w którym nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka. Yi wtajemnicza swoich przyjaciół – Jina i Penga i wspólnie nadają stworowi imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.

„Baranek Shaun” wyruszy w pełną niebezpieczeństw i przygód wyprawę do miasta, aby ratować z tarapatów gospodarza farmy, na której mieszka.

Od 25 października na ekranie gości „Czarownica 2” z Angeliną Jolie. Na ten film równie chętnie wybierają się młodzi i nieco bardziej dorośli widzowie.
To kontynuacja filmu „Czarownica” z 2014 roku. Angelina Jolie ponownie wciela się w tytułową bohaterkę. Obok niej z poprzedniej części powrócili: Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville.

Dorosła część widowni w dalszym ciągu może się wybrać na „Obywatela Jones”.

Do kina zawitają też nowości, na które warto się wybrać:

„Pewnego razu w Hollywood” to amerykański komediodramat w reżyserii Quentina Tarantino skupiający się wokół Hollywood pod koniec lat 60-tych oraz morderstw grupy Charlesa Mansona.

W rolach głównych występują: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Al Pacino, Bruce Dern, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant i Dakota Fanning. Światowa premiera filmu odbyła się 21 maja 2019 roku na Festiwalu filmowym w Canne.

„Wojna o prąd”, film który ma swoją bardzo ciekawą historię.
Jego premiera odbyła się dwa lata temu na festiwalu w Toronto, niestety po pokazie zebrał bardzo złe recenzje. Film został przemontowany, zmieniono też ścieżkę dźwiękową i taka zmieniona wersja trafia teraz do kin.
Głównym wątkiem, jak mówią plakaty jest walka dwóch genialnych umysłów, Thomasa Edisona i Nikola Tesli, a tak naprawdę jest to walka pomiędzy Edison Electric Light Company a Westinghouse Electric Company.

„Ukryta gra” w reżyserii Łukasza Kośmickiego.
Początek lat sześćdziesiątych. Amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki.
To ostatnia produkcja Piotra Woźniaka – Staraka.

„Midway”  to wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha, w połączeniu z gwiazdorską obsadą - Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid, Ed Skrein, Alexander Ludwig, Aaron Eckhart, Nick Jonas, zapowiada świetny seans.
To opowieść o wielkiej bitwie, ale też braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem.

„Złe miejsce” to najnowszy horror w reżyserii Franka Sabatelli. Przedstawia historię dwóch kumpli Stana i Dommera.
Pierwszy wychowywany jest przez surowego i agresywnego dziadka. Ponadto jest nieszczęśliwie zakochany.
Drugi jest ofiarą dręczycieli.
W starej szopie na posesji Stana zagnieżdża się mroczna istota, która następnie morduje jego dziadka. Chłopak wpada na szatański pomysł, wraz z przyjacielem postanawia wykorzystać tajemniczą istotę do rozliczenia się z wrogami.

7 listopada na Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego zaprasza „Van Gogh”. To zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Malarz szukając nowego miejsca do życia wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji.
Zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

A 14 listopada w CSKF „Podwójne życie” w reżyserii Oliviera Assayasa. Bohaterami filmu są członkowie paryskiej bohemy, przeżywający kryzys wieku średniego. Leonard, grany przez Vincenta Macaigne, pisarz snobujący się na bycie offline pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain - w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet, odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena w tej roli rewelacyjnie odnalazła się Juliette Binoche spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

Seanse Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego rozpoczynają się o godzinie 18:30.

13 listopada w Kinie Studyjnym podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybuchający w filmie „Portret kobiety w ogniu”.
Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz.

Seans rozpocznie się o godzinie 18:30.

9 listopada retransmitowane będzie przedstawienie operowe z Metropolitan Opera „Madame Butterfly”. Opera była już transmitowana w poprzednim sezonie artystycznym, ale w tym sezonie przedstawienie jest zrealizowane w nowej obsadzie. W rolach głównych wystąpią: Hui He jako Cio-Cio-San, czyli Pani Motyl, Elizabeth DeShong jako Suzuki, Andrea Car? jako porucznik Pinkerton, Paulo Szot jako konsul Sharpless.

Spektakl rozpoczyna się o godzinie 18:55 i trwa około 3,5 godziny.

Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów:

W ramach Evenementu 2019 zobaczymy:

8 listopada spektakl „Alibi od zaraz”.
3 grudnia spektakl „Akompaniator”

Agencja Brussa zaprasza:

10 grudnia po raz pierwszy w Polsce występ Ukrainian Classical Balet ze spektaklem „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego,
3 stycznia 2020 "Noworoczna Gala Operetkowa".

Agencja Artystyczna Start do zapowiadanego już 1 grudnia koncertu dobrze znanego nam zespołu Stare Dobre Małżeństwo proponuje kolejne dwa wydarzenia:
18 stycznia na scenie pojawi się Piotr Bałtroczyk STAND- UP "Starość nie jest dla mięczaków"

22 lutego zobaczymy i usłyszymy Alicję Majewską "Żyć się chce"

23 listopada Teatr My i spektakl „Selfie.com.pl”, który będziemy mogli zobaczyć 23 listopada.


Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie.
                                                                                                   


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja