Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Ostatnia szansa na 300+

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Tylko do końca listopada gminy przyjmują wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start.

Ostatnia szansa na 300+
Kto się spóźni, będzie musiał poczekać do następnego roku.

Wniosek o świadczenie Dobry Start można złożyć w formie pisemnej (w urzędzie), pocztą lub elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, a także przez bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Można go złożyć do 30 listopada.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec września świadczenie przyznano dla 4,2 mln uczniów, do których trafiło w sumie 1,42 mld zł. Najwięcej środków trafiło do uczniów z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski.

Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Przysługuje ono raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA