O godzinie 16:00 bibliotekarze rozpoczynają tegoroczną edycję Nocy Bibliotek.
Do hasła „Znajdźmy wspólny język” nasi bibliotekarze, jak zwykle podeszli kreatywnie. Zapewniają, że język to nie tylko słowo, to również przekaz muzyczny, ruch, smak i nowoczesne technologie. Dzięki takiemu szerokiemu potraktowaniu tematu, z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie przygotowanej na ten wieczór.
Punktualnie o 16:00 ruszają warsztaty z wykorzystaniem robotów i tabletów, na które już przyjmowane są zapisy w Czytelni Głównej i Informatorium, warsztaty komiksowe dla wszystkich chętnych i warsztaty kreatywnego pisania krótkich form Loesje, na które też obowiązują zapisy przyjmowane w Czytelni Głównej i Informatorium.
O 16:30 w Dziale Multimedialnym rozpocznie się prezentacja multimedialna „Fryderyk Chopin i jego świat” oraz zabawy z instrumentami, w tym samym czasie w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym rozpoczną się warsztaty salsy dla kobiet, na które zapisy przyjmuje Wypożyczalnia Główna. Nauka salsy potrwa około dwóch godzin, tak aby uczestniczki mogły tuż po zakończeniu zajęć sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce. A w tym samym czasie, w Dziale Pedagogicznym rozpocznie się drużynowa gra planszowa „Projektanci czasu”, którą specjalnie na tę okazję przygotowała Anna Puchała.
Od godziny 17:00 w Czytelni Głównej i Informatorium bibliotekarze zapraszają na degustację kawy i herbaty z wybranych krajów świata oraz na flirt towarzyski z Markiem Hłaską.
O godzinie 18:00 w sali projekcyjnej Działu Multimedialnego rozpocznie się seans filmu „Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charlota i F. Magniera a w Dziale Dziecięco - Młodzieżowym druga edycja warsztatów kreatywnego pisania krótkich form Loesje.
O godzinie 19:30 w Dziale Multimedialnym rozpocznie się gra terenowa dla rodzin i grup przyjaciół „Szyfrozagadka”, na którą zapisy przyjmowane są w Dziale Multimedialnym, a po niej wspólna zabawa taneczna pod tytułem „Gdzie się podziały prywatki z tamtych lat”.
Bibliotekarze oczekują, że uczestnicy zabawy przebiorą się za swoich idoli muzycznych.
Przez cały czas będą też trwały:
Wymiana książki przeczytanej i płyty przesłuchanej w holu, tuż przy wejściu do Książnicy Stargardzkiej;
Kosmiczna premiera w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym.
Premierowa prezentacja kosmicznych perypetii rycerzy Jedi, nie zabraknie również niektórych postaci, między innymi Lorda Vadera.
A już od 8 października będzie można z Książnicy Stargardzkiej wypożyczać egzemplarze serii ponad 50 komiksów sagi „Gwiezdne Wojny”.;
W Dziale Pedagogicznym przez cały wieczór uczestnicy wspólnie będą tworzyć książkę pt. „Nieoczywista historia bibliotek”. Każdy, kto odwiedzi ten dział, będzie mógł dopisać własny fragment publikacji. W ten sposób powstanie oryginalne, dzieło wielu autorów, którego zakończenie zupełnie nie jest jeszcze dziś znane i jak można się spodziewać nieoczywiste.
W Dziale Multimedialnym wystawa „Urządzenia do komunikacji audiowizualnej” i zabawa w głuchy telefon.
Noc Bibliotek odbędzie się równocześnie w 1300 bibliotek w całej Polsce, a wszystkie atrakcje przygotowane na ten niezwykły wieczór, w Książnicy Stargardzkiej są nieodpłatne.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Kultura i rozrywka
- Noc Bibliotek w Książnicy Stargardzkiej